Jaki mikrofony do komputera kupić? Połącz jakość z wygodą i atrakcyjną ceną

Jaki mikrofony do komputera kupić? Połącz jakość z wygodą i atrakcyjną ceną10.03.2022 10:44
Artykuł sponsorowany

Jaki mikrofon do komputera kupić? Przed tym dylematem staje każdego dnia wiele osób. Mikrofon pojemnościowy czy mikrofon dynamiczny? Ile taki sprzęt musi kosztować? Czy lepiej zainwestować w urządzenie stojące czy może montowane na tzw. ramieniu... Dylematów jest naprawdę wiele, a podjęcie słusznej decyzji nie jest takie łatwe.

Sprawa jest dość skomplikowana, ponieważ zarówno mikrofony pojemnościowe, jak i mikrofony dynamiczne, mają swoje wady i zalety. Podobnie mikrofon przewodowy oraz mikrofony bezprzewodowe dobrze sprawdzą się w niektórych sytuacjach, ale nie zawsze. Wszystko więc tak naprawdę zależy przede wszystkim od Twoich planów oraz tego, do czego zamierzasz swojego rejestratora używać. Ich bogaty wybór znajdziesz na stronie https://www.euro.com.pl/mikrofony,przeznaczenie-relacje-!laptop.bhtml

Mikrofony do komputera - jakie wybrać?

Interesuje Cię mikrofon gamingowy, sprzęt do nagrywania podkładów lektorskich, śpiewu czy może mikrofon dla vlogera? Każde z tych zajęć wiąże się z pewną specyfiką pracy, która może pomóc Ci w wyborze odpowiedniego urządzenia. Najważniejsze jednak jest ustalenie priorytetów. 

Dokładnie się zastanów, ile chcesz wydać pieniędzy na mikrofony do laptopa oraz na czym najbardziej Ci zależy. Przemyśl konstrukcję mikrofonu oraz to, jak będziesz mógł go wygodnie ustawić na biurku. Zastanów się też, jak zamierzasz podłączyć słuchawki, żebyś mógł kontrolować swoje brzmienie. 

Mikrofon pojemnościowy

Na rynku największą popularnością cieszą się urządzenia pojemnościowe oraz dynamiczne. Pierwsza grupa to sprzęty, dzięki którym zarejestrujesz każdy, nawet najcichszy dźwięk. Czy jest to zaleta? Mikrofon komputerowy w tym typie może się sprawdzić w przypadku, gdy np. będziesz chciał przeprowadzać wywiady, a Twoimi gośćmi będzie większa grupa osób. Raczej jednak wybierane są przez muzyków, dla których liczy się nagranie każdego dźwięku oraz instrumentu, na którym grają.

Mikrofon dynamiczny

Częściej wybierane mikrofony do laptopa mają charakter dynamiczny. Świetnie sprawdzają się podczas relacji live, co jest dobrym rozwiązaniem np. dla gamerów. Są mniej podatne na głośne dźwięki i lepiej znoszą hałasy w tle, powszechne przy nagrywaniu materiałów w domu. 

Na rynku często dostępne są w przystępnych cenach. Oczywiście bardzo dobry mikrofon może kosztować fortunę, ale osobom, które nie zajmują się jeszcze nagrywaniem zawodowo, nawet tańsze wersje powinny w zupełności wystarczyć.

Na co zwrócić uwagę, wybierając mikrofony do PC?

Wybierając mikrofon warto zwrócić uwagę nie tylko na zasady jego działania, ale też na budowę. Są różne rodzaje mikrofonów, zależnie np. od typu ich podłączania do komputera czy podparcia.

Jaki mikrofon do komputera wybrać? Zastanów się, czy wolisz urządzenie na kablu, czy bezprzewodowe. Pierwsze to stałe połączenie i ciągła gotowość do działania, bez konieczności ładowania. Druga opcja za to pozwala na większą swobodę i brak denerwujących przewodów na biurku.

Kolejna kwestia to rodzaj połączenia mikrofonu z laptopem. Zależnie od modelu, może to być zwykły kabel USB lub Jack, ale zdarzają się też inne, rzadziej spotykane wejścia. Upewnij się, że nowe urządzenie podłączysz bez potrzeby wydawania pieniędzy na dodatkowe przejściówki. 

Na koniec rozważ, czy potrzebujesz mikrofonu stojącego, czy też wiszącego na tzw. ramieniu, które przytwierdzić trzeba do biurka. Jeśli na blacie masz dużo miejsca, wersja na stojaku nie powinna sprawiać problemów. W przypadku małych biurek jednak może być konieczny sprzęt wiszący, którym będziesz mógł swobodnie manewrować i zmieniać jego położenie.

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie