Jaką wieżę stereo wybrać?

Jaką wieżę stereo wybrać?23.03.2022 15:53
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Jaką wieżę stereo wybrać? Czy w ogóle opłaca się kupować urządzenia tego rodzaju? Na co zwrócić uwagę kupując wieżę stereo? Na powyższe pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

  1. Jaką wieżę wybrać?
  2. Na co zwrócić uwagę kupując mini wieżę?
  3. Rodzaje łączności mini wieży
  4. Jakie złącza posiada mini wieża?


Chcesz kupić wieżę stereo, ale ze względu na ogromną ilość różnorodnych rozwiązań, nie wiesz, które urządzenie będzie dla Ciebie odpowiednie? Zanim zdecydujesz się na konkretny model, na początku sprawdź, na jakie parametry warto zwracać uwagę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że ostatecznie kupić wieżę stereo dopasowaną do Twoich potrzeb i wymagań. Zatem jaką wieżę wybrać?

Jaką wieżę wybrać?

Jaką wieżę wybrać? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od urządzeń tego rodzaju. Określ swoje potrzeby, a następnie zwróć uwagę na dane techniczne interesujących Cię rozwiązań. Możesz także sprawdzić dostępne w Internecie rankingi, które są na bieżąco aktualizowane. Na takiej liście znajdziesz najbardziej popularne wieże stereo, które warto kupić.

Mini wieże dostępne między innymi na https://www.oleole.pl/zestawy-muzyczne.bhtml, różnią się między sobą wieloma czynnikami. Nie tylko parametrami technicznymi, ale i funkcjami. Im więcej różnorodnych opcji, tym cena wieży stereo będzie wyższa. Dlatego tak ważne jest, aby na początku określić, co jest nam potrzebne. Nie przepłacaj na funkcje, z których i tak nie będziesz korzystał.

Na co zwrócić uwagę kupując mini wieżę?

Dziś wybór odpowiedniej wieży stereo wcale nie jest taki prosty. A to ze względu na ogromną ilość urządzeń, które można znaleźć aktualnie na rynku. Jak zatem wybrać tę odpowiednią wieżę stereo? Zwracając uwagę na szereg parametrów i dostosowując je do swoich potrzeb i wymagań.

Pierwszym takim parametrem jest jakość brzmienia. Właściwie jakość dźwięku zawsze stawia się na pierwszym miejscu. Nie polecamy wybierać wież, które wyposażono w małe i płaskie głośniki jednodrożne. Nie warto również kupować urządzeń ze wzmacniaczem o niskiej mocy. Z reguły takie urządzenia charakteryzują się kiepskim brzmieniem. 

Kolejnym parametrem jest wspomniany wzmacniacz. Mocny element generuje doskonałej jakości dźwięki, które są bogate nie tylko w wysokie, ale i niskie tony. W przypadku mini wież świetnie sprawdzą się te urządzenia, które mają wzmacniacz o mocy 2x20W – a nawet 2x50W. 

Kupując mini wieżę, zwróć także uwagę na opcje łączności. Mamy tu na myśli nie tylko łączność typu Wi-Fi czy Bluetooth, ale i złącza. Jeśli zależy Ci na możliwości podpięcia pendrive lub zewnętrznego dysku, koniecznie wybierz takie modele, które mają złącze USB. Dźwięk z telefonu natomiast możemy przesyłać za pośrednictwem Bluetooth. Więcej szczegółów na temat złącz i łączności mini wież znajdziesz w dalszej części niniejszego artykułu.

Rodzaje łączności mini wieży

Dostępne na rynku mini wieże proponują różnego rodzaju łączność. Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się urządzenia wyposażone w Wi-Fi, dzięki czemu możemy odtwarzać muzykę nie tylko z pamięci naszego telefonu, ale także z aplikacji streamingowych. DLNA to standard, który pozwala na gromadzenie multimedialnych treści i udostępnianie ich innym urządzeniom, które są podłączone do danej sieci domowej. 

Oprócz tego w wieżach stereo można znaleźć także moduł Bluetooth oraz NFC. Ta ostatnia łączność pozwala na szybką wymianę danych i łatwe parowanie urządzeń. 

Jakie złącza posiada mini wieża?

Jakie złącza posiada mini wieża? Wszystko oczywiście zależy od modelu, który wybierzemy. Z reguły jednak w mini wieże wyposaża się w USB, HDMI i złącze słuchawkowe. Ponadto na rynku można znaleźć produkty, które posiadają wejście mikrofonowe, liniowe audio, liniowe audio AUX, antenowe, wyjście komponentowe lub do aktywnego subwoofera, a także złącze Ethernet, cyfrowe złącze optyczna i koaksjalne.

Aktualnie poleca się, aby wybierać te wieże stereo, które pozwalają na bezproblemowe korzystanie z Internetu. Na przykład modele z Wifi lub Ethernetem. Inne złącza – na przykład wyjście do aktywnego subwoofera – to dodatkowe rozwiązania, które przydają się tylko w konkretnych przypadkach. Jeśli wiesz, że ich nie potrzebujesz, nie przepłacaj. Wieża stereo to nie tylko odtwarzacz płyt CD, ale też często wbudowany moduł bluetooth. Dzięki temu można odtwarzać zarówno płyty CD, jak i muzykę z telefonu. Wybierając łączność bezprzewodową bluetooth można uzyskać dobrą jakość podczas słuchania muzyki. Wbudowany tuner da dostęp do stacji radiowych, dzięki czemu wieża audio będzie wykorzystywana przez wszystkich domowników. W razie potrzeby zmiany utworu przyda się pilot zdalnego sterowania. Wyjście słuchawkowe pozwoli natomiast zadbać o komfort innych osób, które nie mają w danym momencie ochoty na głośne słuchanie muzyki.

Jak widać wieża przyda się w każdym domu, a w razie problemów z wyborem można sprawdzić aktualny ranking wież stereo. Dobrze jest upewnić się, że wybrany model ma te funkcje, których potrzebuje użytkownik, a dopiero później zwrócić uwagę na wygląd sprzętu.

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie