Trwa ładowanie...
d2ynos8

Jak wyłączyć wibracje przy pisaniu na smartfonie?

Wibracje i dźwięki klawiatury mogą być naprawdę irytujące, zwłaszcza, jeśli dużo piszemy na smartfonie. Często zdarza się, że urządzenia domyślnie maja włączone wibracje towarzyszące naciskaniu klawiszy. Jeśli chcesz je wyłączyć, a nie wiesz jak to zrobić, poniżej znajdziesz instrukcję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Young woman using cell phone to send text message on social network at night. Closeup of hands with computer laptop in background
Young woman using cell phone to send text message on social network at night. Closeup of hands with computer laptop in background (iStock.com)
d2ynos8

Jak wyłączyć wibracje przy pisaniu w klawiaturze SwiftKey?

SwiftKey to jedna z wielku klawiatur dostępnych w systemie Android. Żeby wyłączyć w niej wibracje musicie najpierw otworzyć ustawienia klawiatury. Znajdziecie je w ustawieniach systemu, w zakładce "Język i wprowadzanie". Możecie też dotrzeć tam klikając na znaczek "trybika" kiedy klawiatura jest otwarta - na przykład podczas pisania wiadomości.

Po otwarciu interfejsu klawiatury SwiftKey wybierzcie kafelek "Pisanie" , a następnie "Dźwięk i wibracje". Tutaj możecie zdecydować, na jakim poziomie mają byc dźwięki lub wibracje klawiatury, albo po prostu je wyłączyć.

d2ynos8

Jak wyłączyć wibracje przy pisaniu w klawiaturze GBoard?

GBoard jest klawiaturą https://tech.wp.pl/google-6170643008112769ctu wstaw treść, którą można pobrać ze sklepu Play. Dostępna jest na wszystkie urządzenia z Andoidem, a dla smartofonów Xiaomi jest domyślna. Żeby wyłączyć wibracje w Google Board musicie wejść w ustawienia telefonu, wybrać "Język i wprowadzanie" i odszukać na liści GBoard. W jej ustawieniach wybierzcie zakładkę "Preferencje" i na samym dole strony znajdziecie ustawienia dźwieków i wibracji przy naciśnięciu klawisza. Odznaczcie je, jesli chcecie je wyłączyć.

Jak wyłączyć wibracje przy pisaniu w innych klawiaturach?

Jeśli korzystacie z innych klawiatur niż SwiftKey lub GBoard, proces wyłączania wibracji przebiega podobnie. W ustawieniach telefonu odszukajcie zakładkę "Język i wprowadzanie".

d2ynos8

W przypadku domyślnej klawiatury Samsung musicie wcisnąć koło zębate obok jej nazwy, w kolejnym kroku rozwinąć opcje zaawansowane i odznaczyć wibracje podczas wciśnięcia klawisza.

Przy klawiaturze Xperia jest jeszcze łatwiej. Po jej wybraniu w menu "Jezyk i wprowadzanie" od razu znajdziecie przycisk "Reakcja na naciśnięcie klawisza". Wystarczy ją wybrac i odznaczyć niechciane wibracje i dźwięki.

Dla klawiatury LG, podobnie jak w przypadku Samsunga wybierzcie koło zębate przy jej nazwie. Na liście ustawień wybierzcie "Więcej". Na samej górze opcji pojawi się opcja wibracji, a tuż pod nią dźwieków klawiatuy. Odznaczcie je i po sprawie.

d2ynos8

Podziel się opinią

Share
d2ynos8
d2ynos8
Więcej tematów