oszustwa
17-06-2013 (13:36)

Jak wyłączyć usługę BadaBee? Uwaga, codziennie ściąga z konta 2,46 zł!

Coraz więcej użytkowników telefonów komórkowych staje się nieświadomie ofiarą niechcianej usługi serwowanej przez BadaBee. Pokrzywdzeni, po tym jak dali się skusić rzekomo darmowym doładowaniem konta prepaid, codziennie otrzymują SMS-y premium. Każda odebrana wiadomość kosztuje ich 2,46 zł!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak wyłączyć usługę BadaBee? Uwaga, codziennie ściąga z konta 2,46 zł!

Posty pojawiające się na Facebooku i w innych miejscach zachęcają do skorzystania z darmowego doładowania konta kwotą 2. zł lub 30 zł poprzez serwis Zasil 24. Wystarczy wybrać operatora i wpisać swój numer telefonu. Następnie otrzymamy SMS-a z kodem PIN, który należy wpisać na stronie lub po prostu wysłać SMS-a o treści BD pod numer 60235. W ten sposób użytkownik potwierdza zaakceptowanie regulaminu serwisu.

Cała procedura została uproszczona do minimum i zajmuje dosłownie chwilę. Komunikaty są napisane poprawną polszczyzną i na pierwszy rzut oka może wydawać się, że trafiliśmy naprawdę na świetną okazję. Jej wiarygodność potwierdzają rekomendacje znajomych.

Interes życia - 25 zł za 100 zł

Niestety jeśli ktoś dał się nabrać, będzie mógł na własnej skórze przekonać się, że nie ma nic za darmo. Aktywując usługę BadaBee na swoim koncie będziemy codziennie otrzymywać SMS-y premium z wirtualną walutą - Monety Badabee. Aby otrzymać darmowe doładowanie trzeba zgromadzić 60. monet. Każda wiadomość to 15 punktów na naszym koncie, ale jest jeden haczyk. Każdorazowe odebranie wiadomości SMS z promocyjnymi punktami będzie powodowało uszczuplenie naszego konta prepaid o 2,46 zł. Jak łatwo można policzyć, wspomniane wcześniej doładowanie naszego konta kwotą 25 zł lub 30 zł otrzymamy dopiero po odebraniu 40 SMS-ów na łączną kwotę niespełna 100 zł.

Z informacji zamieszczonych w serwisie Zasil 2. wynika, że za całą sprawą stoi Mobile Dialogue Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Na stronie podana jest również instrukcja umożliwiająca dezaktywację usługi, jednak z informacji, które można znaleźć w sieci wynika, że nie zawsze jest to możliwe. Jeśli aktywowaliśmy tę raczej mało ciekawą ofertę, najlepiej zgłosić się do operatora i zablokować SMS-y premium.

Źródło: SW, WP.PL

Najnowsze i najpopularniejsze smartfony w najniższych cenach! Kliknij i sprawdź oferty!

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.