Trwa ładowanie...

Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange?

Poczta głosowa to przydatna funkcja, dzięki której masz pewność, że nigdy nie przegapisz ważnej rozmowy telefonicznej. Nawet wtedy, gdy jesteś poza zasięgiem sieci, bądź kiedy prowadzisz inną rozmowę przez telefon. Z drugiej strony przez powiadomienia operatorów, wiele osób przestaje korzystać z wiekowego już rozwiązania.
Share
Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange?
Źródło: Fotolia
d1gkb7s

Kiedy podpisujemy umowę z Orange, poczta głosowa jest jedną z usług włączonych domyślnie. Podobnie jak każda inną usługę, możemy ją wyłączyć. Pocztę głosową w Orange możemy obsługiwać zarówno za pomocą automatycznego biura obsługi, specjalnego kodu dostępu do Twojego Menu, jak i na stronie internetowej Orange. Jak to zrobić, opowiemy wam w poniższym poradniku.

Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange za pomocą kodu?

Zarówno włączanie jak i wyłączanie poczty głosowej w Orange najprostsze jest za pomocą kodu dostępu do Twojego Menu, czyli* *100#. Aby uruchomić menu należy wpisać kod, a następnie wcisnąć słuchawkę, tak jak w przypadku wykonywania połączenia. Na ekranie naszego telefonu pojawi się menu, w którym odnajdziesz funkcje zarówno włączenia, jak i wyłączenia poczty głosowej – znajdują się one w sekcji **Usługi Podstawowe/ Poczta głosowa.

d1gkb7s

Można tę procedurę jeszcze bardziej uprościć. Jeśli jesteś posiadaczem telefonu na abonament bądź mix wystarczy wysłać do Orange specjalny kod. Na klawiaturze wybieramy** *110*20*00#, następnie zielona słuchawka - włącza pocztę głosową, oraz *110*20#** - wyłącza usługę.

W przypadku posiadania telefonu na kartę kod wyłączający pocztę głosową, to** *110*0300#, a włączający - * 11003#.

Jak wyłączyć pocztę głosową Orange w biurze obsługi?

1. Zadzwoń pod numer telefonu* *500* - połączenie płatne 0,5 zł, niezależnie od czasu trwania połączenia
2. W czasie odczytywania menu wybieramy 2 - Modyfikacja usług oraz wybór taryfy rozamingowej
3. Następnie ponownie wybieramy 2
4. W czasie kolejnego kroku automat poinformuje o weryfikacji
5. Jeśli chcesz wyłączyć pocztę głosową w Orange, należy wybrać 9. Następnie automat odczyta ostrzeżenie. By zatwierdzić należy wybrać znowu 9.

d1gkb7s

Wykonanie tych kroków zapewni wyłączenie poczty głosowej.

Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange za pomocą strony internetowej?

Włączyć i wyłączyć pocztę głosową w Orange można również na stronie internetowej Orange On-Line. W tym celu należy zalogować się na swoim koncie – jeśli go nie posiadasz warto je założyć. Na stronie należ wybrać sekcję Pakiety i ustawienia, następnie wybierać zakładkę Połączenia. Tam zaznaczamy status poczty głosowej.

Każda zmiana ustawień poczty głosowej w Orange zostanie potwierdzona specjalnym SMS-em od operatora.

Zobacz także: Jak wyłączyć pocztę głosową w Play

d1gkb7s

Podziel się opinią

Share
d1gkb7s
d1gkb7s
Więcej tematów