Jak wydłużyć czas pracy swojego BlackBerry?

Jak wydłużyć czas pracy swojego BlackBerry?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.08.2012 13:06, aktual.: 13.08.2012 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Research In Motion (RIM) wprowadza Application Resource Monitor dla BlackBerry 7.1 , który umożliwia maksymalne wydłużenie czasu pracy baterii w smartfonach BlackBerry.

Application Resource Monitor (ARM) ma na celu znajdowanie, powiadamianie i automatyczne zamykanie aplikacji, które pobierają spore zasoby energii. Aplikacja ARM wywołuje alert jedynie dla aplikacji, które są uruchomione ale nie są używane, lub działają, gdy urządzenie jest w stanie bezczynności. Użytkownik może zadecydować o wyłączeniu tej funkcji, zignorować alert, lub dodać aplikację do białej listy, która wyeliminuje ją z alertów ARM w przyszłości.

Application Resource Monitor jest dostępna do pobrania z BlackBerry App World dla urządzeń opartych na systemie BlackBerry 7.1.

ARM należy do rodziny aplikacji, które są już dostępne na urządzenia BlackBerry 7.1. w tym Battery Saving Mode i Application Manager, które pomagają użytkownikom w optymalizacji baterii i pamięci ich smartfonów. Aplikacja Battery Saving Mode pozwala wydłużyć czas pracy akumulatora dyskretnie zmniejszając użycie baterii, m.in. dzięki zmianie ustawień jasności ekranu do 20%, ustawieniu limitu czasu podświetlenia do 20 sekund, automatycznemu przyciemnieniu podświetlenia ekranu czy też dzięki zmniejszeniu czasu zamykania mobilnego hotspotu. Application Manager ostrzega użytkownika, jeśli zaczyna brakować miejsca w pamięci aplikacji i prosi o usunięcie nieużywanych języków i/lub aplikacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)