Trwa ładowanie...
holderName

Jak wybrać suszarkę do prania?

Tym razem dla widzów "Dzień Dobry TVN" Anna Nowak-Ibisz przygotowała kompendium wiedzy o praniu. Zaprezentowała bardzo przydatne gadżety do łazienek: krzesełko, suszarkę do prania, drabinę oraz urządzenie, które idealnie sprawdzi się podczas wakacyjnych podróży. Zapraszamy do obejrzenia materiału.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak wybrać suszarkę do prania?
(x-news.pl)
holderName

*Suszarka do prania nie musi być nudnym i mało poręcznym "meblem". Anna Nowak-Ibisz prezentuje bardzo przydatne gadżety do suszenia prania: krzesełko,drabinę oraz urządzenie, które idealnie sprawdzi się podczas wakacyjnych podróży. Zapraszamy do obejrzenia materiału. *

Robimy pranie, często jedno po drugim, a potem zastanawiamy się, gdzie wywiesić te wszystkie rzeczy. Wielu z nas posiada suszarkę do prania, którą montuje pod sufitem w łazience. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie nadaje się ona do suszenia ciężkich rzeczy. Za to w przypadku małych łazienek, wyposażonych w kabinę prysznicową, jej zamontowanie staje się niemożliwe.

holderName

Wtedy z pomocą przychodzi rozkładana, dwuskrzydłowa suszarka. Niestety wiele osób traktuje ten sprzęt jako zło konieczne, bowiem rozłożenie jej w salonie czy sypialni nie jest praktyczne ani estetyczne. Dlatego warto wybrać suszarkę wyposażoną w kółka, dzięki czemu będziemy mogli ją szybko i bez wysiłku przestawić w dowolne miejsce bez konieczności podnoszenia.

Na rynku dostępne są również wysokie suszarki typu "wieża", które pozwalają lepiej wykorzystać przestrzeń. Taki sprzęt wraz z praniem możemy postawić np. w kabinie prysznicowej.

Decydując się na suszarkę, warto sprawdzić z jakich materiałów została wykonana. Bowiem suszenie prania na sprzęcie, który rdzewieje, grozi zniszczeniem ubrań.

Przyspieszone suszenie

holderName

Jeżeli domowy budżet nam na to pozwala, możemy kupić do domu urządzenie elektryczne wyposażone w funkcję suszenia. Suszarki do ubrań nie są tak popularne jak pralki, dlatego wiele osób decyduje się raczej na kupno pralki z funkcją suszenia niż samodzielne urządzenie. Nie oznacza to jednak, że nie warto inwestować w suszarkę - wbrew pozorom, może się okazać bardzo przydatna i to z kilku powodów. Przede wszystkim świetnie sprawdzi się w mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na rozwieszenia ubrań, szczególnie zimą. Poza tym suszarka oszczędza czas, zaś w pomieszczeniu nie gromadzi się wilgoć od wilgotnych ubrań.

W ofercie producentów sprzętu AGD można spotkać się nie tylko z suszarkami, ale także z pralkosuszarkami. Dzięki nim zyskujemy miejsce w domu oraz urządzenie 2 w 1. Jest to szczególnie ważne, jeśli posiadamy małe pomieszczenia, gdzie nie można już wstawić dodatkowego sprzętu. Musimy jednak pamiętać, że rozwiązanie 2 w 1 ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Ich ograniczeniem jest mniejsza ładowność w przypadku samego suszenia. Przykładowo, jeśli pralka pozwala załadować 5 kg prania, to do suszenia możemy zostawić jedynie około 3 kg rzeczy.

Źródło: x-news

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów