Jak tchnąć nowe życie w LEGO? Oto bardzo ciekawe klocki BRIXO

Jak tchnąć nowe życie w LEGO? Oto bardzo ciekawe klocki BRIXO

Jak tchnąć nowe życie w LEGO? Oto bardzo ciekawe klocki BRIXO
Źródło zdjęć: © YouTube / Tross
14.03.2016 14:34, aktualizacja: 14.03.2016 18:09

BRIXO to ciekawa próba znalezienia niszy na rynku klocków opanowanych niemal monopolistycznie przez LEGO. Próba, która może się udać. Są kompatybilne z duńskimi LEGO, ale pozwalają na zdecydowanie więcej. I raczej są skierowane do tych starszych miłośników budowli z klocków.

Niektórzy mówią, że z LEGO się nie wyrasta. Jeśli lubicie się z tymi klockami, to na współczesne działania producenta możecie patrzeć w dwojaki sposób: albo z zachwytem, albo z niepokojem. To drugie podejście wynika z faktu, że LEGO w ostatnich latach zajęło się bardziej grami, filmami czy łączeniem produktów rzeczywistych z wirtualną rzeczywistością, a gdzieś po drodze rozmyło się to, o co w tej zabawie chodzi przede wszystkim, czyli same klocki.

Obraz
© (fot. YouTube / Tross)

I tu pojawia się nowy gracz na rynku. BRIXO oferuje trzy rodzaje klocków (wszystkie kompatybilne z LEGO), z których w sumie można stworzyć ciekawe budowle. A raczej nawet urządzenia, bo w największym skrócie, BRIXO to trochę takie LEGO Technics przyszłości.

Pierwszy typ klocków to łączniki *(Connector Blocks), dzięki którym jesteśmy w stanie *stworzyć obwód elektryczny, zintegrowany z budowaną konstrukcją. Do jej stworzenia służy zaś drugi rodzaj, czyli, tłumacząc dosłownie nazwę, "budowniki" (Action Blocks). To właśnie z nich robimy tak naprawdę całą strukturę, cały projekt. Istnieje jeszcze trzeci rodzaj klocków - *włączniki *(Trigger Blocks), które – jak sama nazwa wskazuje – służą do aktywacji lub dezaktywacji zbudowanego urządzenia. Nie chodzi przy tym o prosty "pstryczek-elektryczek" uruchamiany palcem, ale o całą gamę włączników, reagujących na przykład na dźwięk, zbliżenie jakiegoś przedmiotu czy palca albo światło. Do tego oczywiście dochodzi jeszcze klocek w formie *akumulatora *(Battery Block) –. i gotowe, zbudowane przez nas urządzenie budzi się do życia.

Obraz
© (fot. YouTube / Tross)

Zespół Brixo Smart Toys Ltd. pracuje jeszcze nad takim rozwiązaniem, które pozwoli na sterowanie klockami za pomocą –. a jakże by inaczej – smartfona. Już niebawem odpowiednia kampania zostanie uruchomiona na portalu Kickstarter. Dlaczego ta informacja jest naszym zdaniem tak ciekawa? Otóż, można powiedzieć, że zbudowanym przez nas zestawom LEGO najpewniej będziemy mogli dodać nowych funkcji, ulepszyć je, urozmaicić albo stworzyć swoje własne, nowe konstrukcje. Będziemy obserwować rozwój kampanii crowdfoundingowej i poinformujemy, jeśli pomysł dojdzie do pomyślnej realizacji.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Szukasz dobrego komputera z Linuxem?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)