Jak sprawić, aby Twoja komórka robiła zdjęcia 3D?

Jak sprawić, aby Twoja komórka robiła zdjęcia 3D?

25.03.2011 09:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tworzenie trójwymiarowych obiektów nie wymaga gigantycznych pieniędzy. Wystarczy mobilna aplikacja Microsoftu, nakładająca na siebie zdjęcia, by stworzyć trójwymiarowy, fotorealistyczny model.

- Chcemy, by każdy z telefonem komórkowym czy kompaktem mógł rejestrować obiekty 3. mówi Eric Stollnitz, jeden z badaczy Microsoftu, zaangażowany w projekt. Aby stworzyć model trójwymiarowy danego obiektu, trzeba wykonać kilkadziesiąt zdjęć. Te wysyłane są do serwera w chmurze i obrabiane. Ów serwer następnie zwraca użytkownikowi gotowy model 3D, który można płynnie obracać na ekranie za pomocą palca. By stworzyć model 3D samochodu, potrzebnych jest około 40 zdjęć. Tort urodzinowy to jakieś 25 fotografii. Obiekty 3D można przeglądać za pomocą aplikacji, lub w przeglądarce internetowej (poprzez odpowiednią wtyczke).

- Możesz w ten sposób sprzedawać towary przez Internet, możesz po prostu się tym bawić, możesz fotografować wypadek dla twojego ubezpieczyciela, bez konieczności kręcenia wideo, które zajmuje dużo więcej danych i jest mniej wygodne –. opowiada Stollnitz dodając, że opracowywana przez nich technika jest rozwinięciem innego projektu Microsoftu, czyli PhotoSyntha. Niestety, z oczywistych względów, technika ta może być zastosowana wyłącznie do nieruchomych scen.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)