Jak Polacy lubią spędzać wolny czas?

Strona głównaJak Polacy lubią spędzać wolny czas?
26.08.2021 18:15
Jak Polacy lubią spędzać wolny czas?
Jak Polacy lubią spędzać wolny czas?
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Okres wakacyjny to czas największych migracji ludności w celu odpoczynku, zwiedzania czy rekreacji. Choć Polacy nie wydają się szczególnie rozrywkowym narodem, trzeba przyznać, że wszystkie kurorty wakacyjne na przełomie lipca i sierpnia wypełniają co do miejsca. Wypoczynek nad morzem czy jeziorami to jednak nie jedyne atrakcje, na które chętnie zgadzają się nasi rodacy. Co jeszcze lubimy robić w wolnym czasie, nie tylko tym wakacyjnym?

Wakacje nad morzem czy nad jeziorem?

Polska to bogactwo wszelkiej maści kurortów nadmorskich oraz tych umiejscowionych nad jeziorami. Znajdziemy zarówno pokoje wysoce budżetowe, jak i ośrodki iście premium. Będąc choć raz nad polskim morzem nietrudno jednak zauważyć, że ceny tam panujące są naprawdę wygórowane i ciężko brać je na poważnie. Dlatego też o wiele chętniej mieszkańcy kraju nad Wisłą udają się nad jeziora, gdzie w gronie rodziny i przyjaciół mogą aktywnie wypocząć, grillować czy oddać się spacerom na łonie natury.

Aktywne spędzanie wolnego czasu coraz popularniejsze

Odkładając na bok okres wakacyjny, warto pochylić się nad tym, co Polacy robią przez resztę roku. Jak wskazują ankiety i badania, obywatele naszego kraju coraz częściej sięgają po wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne. Bieganie, pływanie czy jazda na rowerze staje się z roku na rok popularniejsza, a to przede wszystkim za sprawą ciągle usprawnianej infrastruktury. Największe miasta w Polsce, choć nadal nie bez potknięć, wyposażone są w długie kilometry ścieżek rowerowych, siłownie, a nawet bieżnie na świeżym powietrzu. Wszystko to zachęca przede wszystkim młodych Polaków do tego, by sięgnąć po tę formę wypoczynku, która bezpośrednio skorelowana jest z ogólnym zdrowiem.

Wraz ze zwiększoną częstotliwością aktywności fizycznych, zwiększa się również świadomość dotycząca żywienia. Polacy częściej spędzają czas w kuchni niż wcześniej, gotując zdrowe potrawy i dbając o dobre wyliczenia makroskładników.

Zabawy w gronie znajomych

Równie popularne co sport są również wszelkiej maści spotkania towarzyskie. Szczególnie w ostatnich tygodniach restauracje, bary i puby tętnią życiem i znaleźć tam można często niemałe grupy znajomych, którzy świetnie bawią się w swoim gronie. Popularne stały się również kawiarnie, oferujące możliwość wypożyczenia gier planszowych i karcianych. Dobra kawa i rywalizacja to połączenie, które zaskarbiło sobie serca Polaków, a w szczególności tych w wieku licealnym.

Nieco starsi wolny czas spędzają z kolei przy kartach. Platformy do gry w pokera z miesiąca na miesiąc przyciągają do siebie nowych użytkowników, a ci w późniejszym czasie przelewają swoje nowe zainteresowanie na życie realne. Spotkania przy dobrym trunku i przekąskach, w tle muzyka i stół z kartami – czy można wyobrazić sobie lepszy wieczór?

Gry wideo przestają być domeną młodych

Choć często utożsamiane z dziećmi i młodzieżą, od wielu lat gry wideo przestały być domeną tylko tej grupy wiekowej. Wszystkie statystyki wskazują na to, że to głównie użytkownicy po 20. roku życia stają się odbiorcami docelowymi dużej części cyfrowych treści. Gry takie jak Wiedźmin czy Cyberpunk są już zakorzenione w świadomości wielu osób, po których moglibyśmy się tego nawet nie spodziewać.

Gry oparte o społeczność, takie jak The Crew czy Forza pozwalają nawiązywać nowe znajomości, bawić się w gronie realnych znajomych, a nawet tworzyć własne zmagania. Z kolei gry fabularne, takie jak seria Assassin’s Creed, pozwalają na zaczerpnięcie sporej dawki wiedzy w przystępnej formie, która jest czymś zupełnie innym niż to, co nauczyciele przekazują w szkole. Nie bez echa pozostają również symulatory wszelkiego typu, gdzie "przeciętni Kowalscy" mogą zasiąść za sterami potężnej ciężarówki czy koparki i zaznać trudów pracy profesjonalisty. Choć nie są to gry wybitnie dobre, potrafią wciągnąć na długie godziny.

Artykuł sponsorowany
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie