Jak kupić telefon kierując się ekologią? Poradnik odpowiedzialnego konsumenta

Jak kupić telefon kierując się ekologią? Poradnik odpowiedzialnego konsumenta
20.12.2021 12:29
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Pandemia COVID 19 wywróciła świat, który znamy do góry nogami, zweryfikowała nasze konsumenckie zwyczaje i pokazała, że produkujemy coraz więcej rzeczy, których wcale nie potrzebujemy! Zaczęliśmy kupować mniej, ale za to mądrzej i z większą troską o środowisko. – Dajemy drugie życie przedmiotom, doceniliśmy outlety i second handy, także te ze świetnej jakości elektroniką – mówi Tomasz Kowalczyk, założyciel Luxtrade, największego w Polsce startupu zajmującego się sprzedażą używanych telefonów.

Choć sprzedaż smartfonów z drugiej ręki przez wyspecjalizowane firmy zaczęła się na dobre już w 2016 roku, to dopiero teraz użytkownicy powoli zaczęli przekonywać się do takiego rozwiązania, doceniając jego ekonomiczne i ekologiczne zalety. Co ciekawe, w pierwszym pandemicznym roku Polacy kupili aż o 20% nowych smartfonów mniej w porównaniu z poprzednim rokiem i jak prognozują analitycy rynku, ta tendencja utrzyma się także w najbliższym czasie. Dlaczego?

Po pierwsze oczywiście dlatego, że to duża oszczędność – używane smartfony czy najpopularniejsze modele iPhonów mogą być nawet o połowę tańsze od nowych modeli, które niedawno zjechały z produkcyjnej taśmy. A kupując telefon od Luxtrade klient dodatkowo może mieć pewność, że cena jest konkurencyjna wobec wiodących portali sprzedażowych, bo nie zawiera żadnych ukrytych opłat prowizyjnych! – Cieszymy się, że społeczne bariery związane z zakupem sprzętu z drugiej ręki powoli znikają. To się naprawdę opłaca! – przekonuje Kowalczyk i podkreśla kolejne zalety takiego wyboru. – My zawsze gramy fair, a w Luxtrade nie ma przypadkowych telefonów!

Źródło zdjęć: © materiały partnera

Jaki telefon wybrać? Bezpieczeństwo i wysoka jakość gwarantowana!

Każde urządzenie dostępne w sklepie przechodzi dwukrotnie rygorystyczny test 22 parametrów wizualnych i technicznych, podczas którego zostaje zakwalifikowany do jednej z trzech kategorii "dobry", "bardzo dobry" lub "idealny". Kupując używany telefon dostajemy w pakiecie 2-letnią gwarancję i pewność, że sprzęt jest bezpieczny, pochodzi z legalnego źródła, został dokładnie zweryfikowany, a jego stan potwierdzony przez techników i ekspertów. Urządzenie, które nie przejdzie pozytywnie testu, nie jest dopuszczone do sprzedaży. Zawsze wiemy, co kupujemy! Sprawdźmy teraz, czym dokładnie różnią się dostępne w sprzedaży smartfony.

Te oznaczone etykietą: "stan dopuszczalny" są sprawne, nie mają żadnych blokad i mogą nosić znaczące ślady użytkowania, takie jak zadrapania czy wgniecenia. Telefony ze statusem "bardzo dobry" także nie mają blokad, przeszły dokładny 22-etapowy test sprawności, który potwierdził ich znakomity stan techniczny. Wizualnie prezentują się świetnie: mogą nosić jedynie drobne, naturalne zarysowania. A smartfony "idealne" właściwie niczym nie różnią się od nowych modeli, to często egzemplarze powystawowe lub poleasingowe w idealnym stanie technicznym z jedynie minimalnymi, nieznacznymi śladami użytkowania.

"Sami w firmie korzystamy z takich używanych urządzeń, np. iPhonów 11 Pro. Jest to model, którego premiera miała miejsce dwa lata temu, a od tego czasu w ofercie Apple pojawiły się już dwa nowsze modele. Chcemy, aby bycie "eko" nie kończyło się na tylko na telefonach komórkowych i ograniczaniu elektrośmieci, choć to niezwykle ważne. Dlatego w Luxtrade podejmujemy działania ograniczające także ślad węglowy, staramy się oszczędzać energię w biurach i eliminować plastik, zastępując go ekologicznymi odpowiednikami. Zachęcamy do tego także naszych klientów, wierząc, że pojedyncze konsumenckie wybory mają głęboki sens".

Źródło zdjęć: © materiały partnera

Kupuj używane, zamiast wyrzucić – napraw!

Jak wynika z raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych, każdego roku na całym świecie generowanych jest średnio 50 milionów ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a wartość surowców, które te odpady zawierają wynosi ponad 48 milionów euro! Eksperci szacują, że każdy Europejczyk produkuje rocznie ponad 15 kilogramów elektrośmieci, z których tylko połowa jest przetwarzana.

Polska zajmuje w tym rankingu siódme miejsce, m.in. za Francją, Wielką Brytanią i Niemcami. Przed nami jeszcze długa droga, ale już teraz warto od czegoś zacząć. Z przeprowadzanych badań wynika także, że ponad 80 procent zgłaszanych usterek w sprzęcie elektronicznym można skutecznie przywrócić do użytkowania! Może zamiast wyrzucić – napraw! Warto pamiętać o dobrych praktykach przez cały rok, a szczególnie w październiku, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Elektrośmieci.

Luxtrade jest liderem w branży telefonów używanych w Polsce, prowadzi także sprzedaż używanego sprzętu elektronicznego: laptopów, słuchawek, smartwatchów. Wszystkie produkty dostępne są w sklepie internetowym lub stacjonarnie w jednym z sześciu firmowych salonów w Warszawie, Tychach, Krakowie, Kielcach, Poznaniu i Wrocławiu.

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie