Jak i czym "karmimy internety" w ciągu każdej minuty? Dane są zaskakujące

Jak i czym "karmimy internety" w ciągu każdej minuty? Dane są zaskakujące

Jak i czym "karmimy internety" w ciągu każdej minuty? Dane są zaskakujące
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
21.08.2015 08:40, aktualizacja: 21.08.2015 11:30

Co robimy w internecie? Ciężko wyliczyć wszystkie typowe zachowania internauty. Komentujemy, lajkujemy, udostępniamy, dzielimy się niemal wszystkim – od zdjęć, przez filmiki, muzykę po opinie na niemal każdy temat. Czasem doprowadzamy do kompletnego obnażania swojej prywatności i to na własne życzenie.

Platforma biznesowa _ Domo.com przygotowała infografikę ilustrującą aktywnośc w sieci „ Dane nigdy nie śpią 2.0 _”. Przedstawia ona ilość danych, które trafiają do internetu w ciągu każdej minuty. Warto poświęcić chwilkę i przeanalizować to zestawienie. Jego wyniki mogą dla niektórych okazać się zaskakujące. Dowiecie się między innymi ile aplikacji pobieranych jest w ciągu minuty, ile postów ląduje na Facebooku, ile zapytań trafia do wyszukiwarki Google i wiele innych.

Ludność świata wynosi około 7 miliardów. Według Domo, stały dostęp do internetu ma 2,4 miliarda osób.

204 miliony –. tyle wiadomości e-mail wysyłanych jest na całym świecie w ciągu każdej kolejnej minuty. To tak, jakby każdy jeden mieszkaniec Brazylii wysłał jednego maila na minutę.

4 miliony – tyle zapytań trafia do wyszukiwarki Google. Jest to dokładnie tyle, ile wynosi liczba ludności Irlandii. A co najczęściej wyszukujemy w Google? Tych danych dostarcza sam koncern. W 2014 roku w Polsce najbardziej zainteresowani byliśmy śmiercią aktorki Anny Przybylskiej, mundialem w Brazylii *oraz zwyciężczynią Konkursu Piosenki Eurowizji w Kopenhadze – *Conchitą. Nie najlepiej o Polakach świadczy z kolei fakt, że wyjątkowo często pytali Google’a „gdzie jest Kopenhaga?” (stolica Danii, położona na największej wyspie tego kraju – Zelandii, znajduje się 670 km od Warszawy w linii prostej).

Obraz
© (fot. Google Maps)

Na świecie najczęściej wpisywano nazwisko zmarłego aktora Robina Williamsa, interesowano się także mundialem, wirusem Ebola *i samolotami *Malaysia Airlines. Kolejnym cieszącym się największą popularnością hasłem była akcja Ice Bucket Challenge. W jej ramach internauci oblewali się kubłem lodowatej wody i przeznaczali datki na walkę ze stwardnieniem zanikowym bocznym.

2,5 miliona *– tak wygląda aktywność fejsbukowiczów. Dokładnie tyle postów pojawia się w serwisie Marka Zuckerberga co 60 sekund. Są to zdjęcia, filmy, linki, opinie, opowieści, memy i wiele, wiele innych informacji. Z danych udostępnionych przez The Register, w styczniu 2014 liczba użytkowników Facebooka na całym świecie wynosiła około miliarda, a co miesiąc wgrywanych jest ponad 1 mld zdjęć oraz 10 mln filmów, których obecnie jest 265 miliardów. Średni wiek użytkownika serwisu to 22 lata. *Dane zgromadzone na Facebooku to ponad 980 petabajtów, a co 2. godziny przybywa ponad 0,5 petabajta.

Jak wygląda aktywność internautów na kolejnych popularnych platformach społecznościowych? 270 tysięcy Tweetów ląduje na Twitterze, ponad 200 tysięcy fotografii udostępnianych jest przez użytkowników Instagrama. Miłośnicy krótkich zabawnych filmików udostępniają z kolei prawie 10 tysięcy filmików w serwisie Vine, a posiadacze kont na Pintereście przesyłają do serwisu 3,5 tysiąca zdjęć. 350 tysięcy fotografii przesyłają sobie co minutę użytkownicy popularnego komunikatora WhasApp.

Obraz
© (fot. YouTube.com/YouTube)

Użytkownicy YouTube’a publikują w serwisie 72 godziny materiałów wideo. To znaczy, że materiał filmowy o długości równającej się trzem dobom ląduje na YT każdej minuty. Są to nie tylko śmieszne filmiki, słodkie i głupiutkie koty, teledyski czy tzw. „fail compilations”. W serwisie Youtube (należącym do Google) znajdują się także oficjalne kanały instytucji, miast czy przedsiębiorstw, oficjalne kanały artystów, polityków i wielu organizacji.

Amazon każdej minuty zarabia 83 tysiące dolarów na sprzedaży online, a posiadacze sprzętu od Apple co 60 sekund pobierają 48 tysięcy aplikacji.

Z danych Global WebIndex wynika, że Polacy średnio w ciągu dobry spędzają około 5 h w internecie i zajmują 1. miejsce na świecie. Na media społecznościowe poświęcamy nieco ponad 2 h. Nad Wisłą mamy prawie 26 milionów aktywnych użytkowników internetu – jest to 67 procent całej populacji kraju. Aktywnie z mediów społecznościowych korzysta 13 milionów osób (około 34 procent społeczeństwa).

_ SŁK - Wirtualna Polska / Domo / Google / Global WebIndex / The Register _

Obraz
© (fot. Domo)

To jest ciekawe! Przypadkowy seks dzięki internetowi? To coraz powszechniejsze:

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)