Trwa ładowanie...
d1or1hi
CHIP

Jak Google sprawdza opóźnienie w smartfonach?

Znacie to: Android, smartfony i... "lag", pojawiające się zwłaszcza po pewnym czasie używania urządzeń ze starszymi wersjami tego systemu. Ale nawet nowe urządzenia potrafią działać z mniejszą lub większą werwą - warto to badać, sprawdzać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak Google sprawdza opóźnienie w smartfonach?
(chip.pl)
d1or1hi

Tak wygląda w praktyce działanie maszynki o nazwie Chrome TouchBot (wbrew nazwie, może służyć również do sprawdzania wydajności smartfonów czy tabletów z innymi systemami operacyjnymi), stworzonej przez firmę OptoFidelity. Jej konstrukcja nie jest specjalnie skomplikowana: odpowiednio umiejscawia smartfon i za pomocą serii cyfrowych dotknięć wywołuje zmiany na ekranie. Co ciekawe, nie wykorzystuje nawet do tego celu jakiejś specjalnej, zaawansowanej aplikacji, ale prosty programik dostępny online, który - jeśli chcecie - możecie nawet wypróbować sami pod tym linkiem. Całość jest oczywiście nagrywana.

Cóż, miejmy nadzieję, że skoro Google tak ładnie przykłada się do sprawdzania opóźnienia w działaniu ekranu i ogólnie działaniu smartfonów z systemem Android, to zaowocuje to w kolejnych wersjach tego systemu znaczącą redukcją problemu. Problemu, na który skarży się naprawdę duża część użytkowników telefonów pracujących pod tym systemem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Apple rozpoczął już produkcję iPhone'a 6s!

d1or1hi

Podziel się opinią

Share

d1or1hi

d1or1hi
Więcej tematów