Trwa ładowanie...
d1ap9sy

Jak dodać na Instagrama zdjęcie z komputera

Instagram to nie tylko serwis społecznościowy służący ludziom do przeglądania selfie swoich znajomych czy zdjęć celebrytów. Jest także największą platformą dla fotografów na świecie. Każdy z jego użytkowników może czasami mieć potrzebę dodania zdjęcia, które nie znajduje się na telefonie, a na komputerze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak dodać na Instagrama zdjęcie z komputera
(Pixabay.com)
d1ap9sy

Przeglądarkowa wersja Instagrama domyślnie ma znacznie mniejsze możliwości niż aplikacja mobilna. Przede wszystkim nie umożliwia dodawania zdjęć. Możliwe jest jednak wymuszenie podglądu mobilnego w przeglądarce. Można zrobić to na kilka sposobów. Metody dodawania na Instagram zdjęć z poziomu przeglądarki interentowej nie są nowe, ale ciągle niewiele osób z niej korzysta.

Pierwsza metoda, o której wspomniał serwis PetaPixel wymaga pobrania dodatku do przeglądarki Chrome. Umożliwia on podgląd strony w taki sposób, jak widzą go użytkownicy innych przeglądarek lub systemów. Z rozwijanej listy wybieramy jeden z systemów mobilnych i ewentualnie urządzenie (np. z listy wybieramy "Android" lub iOS, a następnie iPhone 6).

   Screenshot
(Screenshot)

Istnieje też metoda dodania zdjęcia, która nie wymaga instalowania żadnej wtyczki.
Najpierw musimy otworzyć stronę główną Instagram.com i zalogować się w przeglądarce na nasze konto w tym serwisie.
Następnie wchodzimy w tryb programisty (w przeglądarce Chrome najłatwiej zrobić to wciskając kombinację klawiszy Ctrl + Shift + I)

d1ap9sy

W okienku, które się pojawi po prawej stronie wybieramy ikonkę urządzenia mobilnego widoczną w lewym górnym roku (druga ikonka od lewej strony). Użycie tej opcji powinno umożliwić nam korzystanie z Instagrama w przeglądarce w identyczny sposób jak w aplikacji mobilnej. Jak widać, kluczem obu metod jest wymuszenie podglądu mobilnego w przeglądarce.

   Schreenshot
(Schreenshot)

Istnieją także inne sposoby dodawania zdjęć przez aplikacje zewnętrzne. Wiele z nich może jednak budzić obawy o bezpieczeństwo. Żadna z nich nie jest też oficjalnie wspierana przez Instagram.

Nie wiadomo, czy korzystanie z tych metod może powodować zjawisko "ukrytego banowania" naszego profilu. Dostęp do konta w żaden sposób nie jest blokowany, ale zasięgi postów mogą być znacznie obniżone, a system tagowania może nie działać poprawnie.

d1ap9sy

Podziel się opinią

Share
d1ap9sy
d1ap9sy
Więcej tematów