Jak dbać o klienta na rynku e-commerce? Najnowszy raport Interaktywnie.com

Jak dbać o klienta na rynku e-commerce? Najnowszy raport Interaktywnie.com06.12.2016 12:54
Jak dbać o klienta na rynku e-commerce? Najnowszy raport Interaktywnie.com
Źródło zdjęć: © Artykuł sponsorowany

Rynek e-commerce rośnie, ale wyzwania, które mu towarzyszą - także. W sieci nie da się już konkurować wyłącznie ceną, bo klienci coraz bardziej zwracają uwagę na aspekty takie jak użyteczność strony, sposób realizacji zamówienia, dostępne formy płatności, czas dostawy, a nawet - obsługę posprzedażową. Jak zatem dbać o doświadczenie klienta, by umiejętnie konkurować z gigantami szykującymi się do debiutu w Polsce? O tym piszemy w najnowszym raporcie Interaktywnie.com.

Rok 2017 w polskim e-commerce zapowiada się bardzo emocjonująco, bo wiele wskazuje na to, że do jego podboju przygotowują się zarówno chińska Alibaba, jak i amerykański Amazon. Ta pierwsza zresztą już - mimo że wciąż nie ma w Polsce oficjalnego przedstawicielstwa - zdążyła zaskarbić sobie sympatie polskich użytkowników. Drugi - wciąż zwlekał. Udostępnienie polskojęzycznej wersji strony Amazon.de wciąż nie jest oficjalną zapowiedzią, ale - ważnym sygnałem już tak. Jak Allegro, pod nowymi już rządami, poradzi sobie z taką konkurencją? Chciałoby się wierzyć, że podobnie jak swego czasu z eBayem, ale od czasów tamtego zwycięstwa wiele się zmieniło.

Coraz więcej konsumentów ogląda produkty w sklepach, ale informacje o nich zbiera w sieci. I czasem też tam – najczęściej ze względu na niższą cenę – dokonuje zakupu. Albo odwrotnie – internet nas inspiruje, pomaga dokonać wyboru i z podjętą już decyzją idziemy do sklepu. Największe sieci handlowe prowadzą już e-sprzedaż, a najwięksi e-gracze pootwierali swoje stacjonarne sklepy - wszystko, by klient rozważający zakup, nie natknął się na żadne bariery, wręcz przeciwnie, by zachęcić go do podjęcia decyzji, a najlepiej - do niej zainspirować.

Dziś nie możemy mówić o offline i online jako osobnych bytach, bo te światy wzajemnie się przeplatają a klienci, których pozyskujemy w sklepach tradycyjnych, są także - a może przede wszystkim - konsumentami online - potwierdza Judyta Mojżesz-Zimonczyk, Head of PR & Marketing w INIS. - Jeżeli danego produktu nie znajdujemy w centrum handlowym wyciągamy smartfona i przeszukujemy internet w celu jego zdobycia. Można więc powiedzieć, że w większości klient sklepu offline jest także klientem online.

Światy offline i online wzajemnie się przenikają się, a to sprawia, że komunikacja staje się bardzo trudna. Nie wystarczy już bowiem byle jak, byle co, byle za jak najniższą cenę. Te czasy mijają. Z korzyścią dla konsumentów. Dbałość o właściwą prezentację dobrego towaru, różne opcje (czasem bezpłatnej) dostawy, dobry serwis w trakcie sprzedaży jak i po jej dokonaniu, nie oznaczają bowiem, że ceny mogą być absurdalnie wysokie.

Jak zatem zbudować e-sklep i jak sprawić, by odwiedzali go klienci? O tym piszemy w najnowszym raporcie Interaktywnie.com.

POBIERZ PDF: http://interaktywnie.com/download/152-raport-interaktywnie-com-e-commerce-2016

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)