Trwa ładowanie...
d120soa

Jacht, który nie potrzebuje paliwa. Może pływać praktycznie bez końca

SolarImpact to projekt jachtu przyszłości, pokrytego panelami słonecznymi. Można by nimi pokryć cały kort tenisowy. Łódź w całości pokryta jest ogniwami fotowoltaicznymi, aby zmaksymalizować ilość pobieranej energii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdyby jeszcze produkował środki niezbędne do życia, można by zamieszkać na oceanie
Gdyby jeszcze produkował środki niezbędne do życia, można by zamieszkać na oceanie (Solar Impact)
d120soa

Jacht przyszłości zaproponowany przez Szwajcarską firmę projektancką, może odbyć rejs po całym świecie bez potrzeby tankowania. Jego inżynierowie sądzą, że energia słoneczna całkowicie wystarczy do napędzenia tak dużego statku.

Solar Impact

24-metrowa łódź pomieści na swoim pokładzie miejsce dla dziesięciu osób, wraz z łóżkami. Statek ma zostać naszpikowany sztuczną inteligencją, która pomoże nawet niedoświadczonym pasażerom prowadzić jacht. System ma panować nad większością elementów pojazdu, przez co wystarczy jedna osoba, aby bezpiecznie prowadzić jacht.

Solar Impact

SolarImpact będzie zasilany przez akumulator o mocy 800 kWh, zapewniając możliwość co najmniej 10 godzin ciągłego pływania. Podczas podróży może być stale uzupełniany przez światło słoneczne, dzięki czemu, może pływać praktycznie nieprzerwanie. "Pod maską" jachtu znajdzie się silnik o mocy 1300 koni mechanicznych, który rozpędzi statek do nawet 22 węzłów (około 40 km/h).

Solar Impact

Projekt jachtu przewiduje umieszczenie ponad 300 metrów kwadratowych ogniw fotowoltaicznych na dachu i bokach okrętu. Mają być jedynym źródłem energii 24-metrowego statku. O ile pozwolą na to warunki. W razie awarii lub zbyt długiego braku dostatecznej ilości promieni słonecznych, SolarImpact jest wyposażony w parę silników diesela o mocy 87 km.

Pod tym adresem znajdziecie oficjalną stronę projektu, na której możecie zobaczyć wideo przedstawiające jacht.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d120soa

Podziel się opinią

Share

d120soa

d120soa
Więcej tematów