Trwa ładowanie...

Izrael wystrzelił satelitę szpiegowskiego na orbitę. Media mówią o śledzeniu Iranu [Wideo]

Izrael z technologiczną przewagą nad wrogami? Tak twierdzi minister Beni Ganc. Tamtejszy resort obrony poinformował o wystrzeleniu na orbitę satelity szpiegowskiego Ofek 16. Media spekulują, że jego głównym celem będzie śledzenie aktywności Iranu.
Share
Izrael wystrzelił na orbitę satelitę szpiegowskiego Ofek 16
Izrael wystrzelił na orbitę satelitę szpiegowskiego Ofek 16Źródło: YouTube.com
d37v4x0

Ministerstwo Obrony Izraela poinformowało w poniedziałek 6 lipca o wyniesieniu na orbitę nowego satelity szpiegowskiego Ofek 16. Do wystrzelenia doszło z bazy w Palmachim w środkowej części kraju, o godzinie 4:00 czasu lokalnego. Niedługo później urządzenie miało zacząć przesyłać pierwsze dane. Resort opisał sprzęt w oficjalnym komunikacie jako "satelitę elektrooptycznego do rekonesansu o zaawansowanych możliwościach".

Zdaniem ministra Beniego Ganca uruchomienie satelity Ofek 16 było "niezwykłym osiągnięciem". Polityk dodał, że urządzenie zapewni Izraelowi przewagę technologiczną i wywiadowczą nad wrogami.

d37v4x0

- Przewaga technologiczna i zdolności wywiadowcze są kluczowe dla bezpieczeństwa Izraela - podkreślił szef resortu obrony.

Poniżej wideo z wystrzelenia satelity.

Zdaniem lokalnych mediów, głównym celem misji nowego urządzenia będzie śledzenie aktywności w Iranie. Jak do tej pory, Izrael umieścił na orbicie ponad 20 satelitów. Większość z nich to satelity wywiadowcze.

Zobacz także: Operacja Piorun. Izraelskie siły specjalne kontra niemieccy terroryści

d37v4x0

Podziel się opinią

Share
d37v4x0
d37v4x0
Więcej tematów