Izolator - "niezwykły" wynalazek w sam raz do biura

Trudno ci się skupić w pracy? Cały czas ktoś gada ci koło ucha i nie pozwala pracować? Jest na to sposób – "Izolator", dziwaczny hełm rodem z powieści science fiction.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Izolator - "niezwykły" wynalazek w sam raz do biura
(Science and Invention)

Hugo Gernsback był amerykańskim autorem, redaktorem i wydawcą literatury science fiction. Gdy pracował przy tworzeniu czasopisma "Science and Invention” w latach 20. ubiegłego wieku, często przeszkadzało mu to samo, co przeszkadza dziś i nam. Wszechobecny hałas, rozmowy i śmiechy kolegów i koleżanek z biura. Gernsback wymyślił więc sposób na to, aby odciąć się do zewnętrznego świata i skupić na pracy.

Science and Invention
Podziel się

"The Isolator" to trochę przerażająco wyglądający hełm, który tłumił prawie wszystkie dźwięki otoczenia i mocno ograniczał pole widzenia. Przez przyciemniane szkła w otworach na oczy Gernsback widział tylko kartką papieru znajdującą się bezpośrednio przed nim. Szybko okazało się, że tak szczelny hełm sprawiał pewien zasadniczy problem. Po kilkunastu minutach osoba go nosząca, czyli sam wynalazca, dusił się od nadmiaru dwutlenku węgla. Rozwiązaniem było dodanie zewnętrznego źródła tlenu podanego przez gumowy wąż.

Science and Invention
Podziel się

Hełm, nawet jeśli działał, nie zdobył specjalnej popularności. Może to i dobrze. Widok współpracowników w takich "skupiaczach myśli" w poniedziałkowy poranek w biurze mógłby być bardziej przerażający niż sam poniedziałek.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.