ISIS ofiarą hakerów. Opublikowano listę blisko 2000 sympatyków kalifatu

Amaq, to swojego rodzaju agencja informacyjna rozpowszechniająca propagandę tzw. państwa islamskiego. Po licznych atakach i przejęciach przez hakerów, ISIS oświadczyło, że sieć Amaq została znacznie zabezpieczona i jest odporna na kolejne ataki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny raz ISIS padło ofiarą hakerów
Kolejny raz ISIS padło ofiarą hakerów (WP.PL)

Muzułmańska grupa hakerów nazywająca się Di5s3nSioN, już wcześniej atakowała ISIS. Poprzednio wyłączyła automatyczny system mailingowy Amaq. Dlatego hakerzy odebrali oświadczenie jako wyzwanie i już po 3 godzinach włamali się do wewnętrznej sieci "agencji informacyjnej". Przejęli i upublicznili listę 1784 subskrybentów agencji Amaq, która wg Idependent jest wiarygodna. Wysłali też islamistów wiadomość ze słowami:

"Zhakowalismy waszą 'bezpieczną' listę mailingową. Daesh… czy mamy nazywać was psami za wasze zbrodnie, czy wężami za wasze tchórzostwo? My jesteśmy błędami w waszym systemie."

Independet
Podziel się

E-mail zawierał zredagowaną listę subskrybentów. Na twitterze grupy napisali: "Wzywanie podjęte… za łatwo". Członkowie Di5s3nSi0N prowadzą kampanię wymierzoną przeciwko tzw. państwu islamskiemu. Mówią o sobie "My niezłomna młodzież sunnicka powracamy aby złamać Daesh". Kulminacja ich kampanii ma mieć miejsce w tym tygodniu.

_źródło: independent.co.uk_

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.