Trwa ładowanie...
d3or40z

IPv6 dla użytkowników Neostrady

Dotychczas klienci Orange Polska korzystali z puli adresów IPv4, która stopniowo wyczerpywała się. Dlatego niezbędne było zwiększenie puli adresów i stąd wprowadzenie IPv6.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IPv6 dla użytkowników Neostrady
(Materiały prasowe)
d3or40z

Jaka jest różnica między protokołami? Najważniejsza to ilość dostępnych adresów dla użytkowników lub urządzeń łączących się z internetem. Adres IPv4 składa się tylko z 32 bitów, a IPv6 z aż 128, co daje niewyobrażalnie większą pulę do wykorzystania.

_ - W Orange Polska korzystaliśmy już z IPv6, ale w małej skali. Od 2011 roku takie adresy mieli wyłącznie najwięksi klienci biznesowi Orange Polska. Teraz dajemy możliwość skorzystania z nich użytkownikom Neostrady. Warunkiem jest posiadanie modemu Livebox 2.0 _ - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.

Szczegółową instrukcję przejścia na IPv6 znaleźć można pod tym adresem.

Od września 201. także użytkownicy telefonów komórkowych przystosowanych do tzw. adresacji IPv6 i kupionych w Orange, korzystają z tego protokołu w usłudze mobilnego dostępu do internetu. Wdrożenie dla telefonii mobilnej Oragne Polska zrealizowało, jako jeden z pierwszych dostawców usług mobilnego dostępu do internetu w Europie.

Zobacz: Jaki odkurzacz kupić?

d3or40z

Podziel się opinią

Share
d3or40z
d3or40z
Więcej tematów