iPolak - super aplikacja polskiego MSZ dla podróżujących

iPolak - super aplikacja polskiego MSZ dla podróżujących
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

16.11.2011 10:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ministerstwo Spraw Zagranicznych chcąc ułatwić Polakom podróże po świecie zaprezentowało najnowszą aplikację mobilną iPolak, dostępną za darmo na platformie AppStore. Wystarczy kilka chwil, żeby przekonać się, jak pomocne informacje uzyskamy podczas planowania podroży zagranicznych lub będąc już w obcym kraju. To pierwszy tak zaawansowany technologicznie projekt ministerialny, ułatwiający Polakom pobyt poza granicami kraju.

iPolak to mobilna wersja książkowego poradnika „Polak za granicą”, udostępnianego do tej pory również w wersji internetowej. Dzięki nowej, darmowej aplikacji informacje są dostępne teraz także w wersji mobilnej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, jako pierwsza instytucja państwowa w Polsce, stało się oficjalnym deweloperem aplikacji przeznaczonej dla urządzeń mobilnych firmy Apple.

iPolak to niezbędnik w podróży. Ułatwi dotarcie lub kontakt z polskimi placówkami dyplomatycznymi za granicą, wskaże na mapie drogę do najbliższej z nich. Można w nim znaleźć także najbardziej aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ, porady jak zadbać o własne bezpieczeństwo, jak dopełnić procedur wizowych lub co należy zrobić w trudnych sytuacjach podczas wyjazdów.

Dzięki iPolakowi uzyskamy porady dla kierowców, informacje dotyczące ubezpieczeń przydatnych w czasie podróży, dane demograficzno-geograficzne o krajach świata, czy informacje walutowe.

Kamil Henne, ekspert ds. analiz i rozwoju serwisów internetowych MSZ, współtwórca projektu podkreśla, że każdy Polak musi mieć dostęp do rzetelnych informacji: „Ministerstwo Spraw Zagranicznych wychodzi naprzeciw potrzebom Polaków i chce dostarczać im aktualnych, wiarygodnych informacji w każdym zakątku świata. Coraz łatwiej robić to właśnie za pośrednictwem urządzeń mobilnych.”

To dopiero początek działań MSZ związanych z tworzeniem aplikacji mobilnych. W przyszłości iPolak będzie dostępny także dla użytkowników innych telefonów. Pojawią się wersje na platformach BlackBerry OS oraz Android, na które bardzo czekamy, bo jednak urządzenia z Androidem są w Polsce znacznie szerzej używanie, niż iOS.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)