ycipk-3q2pjs
ycipk-3q2pjs
CHIP

Iphone z Androidem? Chce go współzałożyciel Apple

Podczas konferencji Apps World w San Francisco współzałożyciel firmy Apple, Steve Wozniak, udzielił bardzo ciekawego wywiadu redakcji WIRED. Jak zwykle poruszył wiele wątków - od swojego ulubionego koloru iPhone'a, do omówienia fikcyjnego systemu operacyjnego z filmu Her. Jedna myśl Wozniaka szczególnie zasługuje na osobną wzmiankę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-3q2pjs
(fot. www.chip.pl)
Podziel się

- Nie istnieje nic, co mogłoby powstrzymać Apple od wejścia na kolejny rynek smartfonów. Na rynek urządzeń z Androidem. - mówi Wozniak. - Bez trudu moglibyśmy rywalizować na tym rynku. Ludzie lubią "drogocenny" wygląd naszych urządzeń, które wyróżniają się nim na tle obecnie produkowanego sprzętu z Androidem. Moglibyśmy występować na dwóch arenach jednocześnie - dodaje.

iAndroid? Czemu nie? W końcu Google udostępnia swój system operacyjny za darmo - płaci się jedynie za dostęp do oferowanych przez Google usług (jak na przykład ich sklep z aplikacjami). Apple mogłoby zdecydować się na rozwiązanie podobne do Amazonu czy Nokii (teraz już Microsoftu) - obaj producenci, bazując na darmowym Androidzie stworzyli dla niego swoje własne ekosystemy. Moglibyśmy w tych spekulacjach podnieść jeszcze trochę poziom absurdu i zasugerować, że Apple mogłoby przygotować wersję Androida, kompatybilną z aplikacjami z iOS, chociaż po dłuższym namyśle zostawimy sobie tę sugestię na przyszłoroczny prima aprilis.

ycipk-3q2pjs

Ale kto wie. Może w którymś momencie, nowe kierownictwo Apple skieruje swój wzrok w kierunku Androida. To popularny system, który się sprzedaje. Opakowany w luksusowy telefon z logiem nadgryzionego jabłka na pewno nie zaszkodziłby wynikom sprzedaży.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Netflix jeszcze mocniej wchodzi do Europy

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3q2pjs

ycipk-3q2pjs
ycipk-3q2pjs