Trwa ładowanie...
d1p794s

iPhone w cenie Xiaomi? Na to wskazują nowe pogłoski

iPhone pełni wręcz rolę ikoniczną, jeśli popatrzymy na najdroższe smartfony na świecie. Dla wielu iPhone i Apple to po prostu synonimy sprzętu drogiego. Tymczasem, jak wskazują najnowsze doniesienia, wkrótce na nowego iPhone'a będą mogły pozwolić sobie także osoby mniej majętne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
iPhone 9, czyli nowe wnętrze, stary wygląd i naprawdę przystępna cena?
iPhone 9, czyli nowe wnętrze, stary wygląd i naprawdę przystępna cena? (Pixabay.com)
d1p794s

Od dłuższego czasu plotki wskazują, że w roku 2020 Apple wyda ekonomiczny model iPhone'a, oznaczony jako iPhone SE 2 lub iPhone 9. Miałby to być smartfon o wyglądzie mocno inspirowanym iPhone'em 8, ale wyposażony w nowy procesor i większą ilość pamięci operacyjnej. Czyli nowe wnętrze, stary wygląd - jak to określa Patryk Korzeniecki z Komórkomanii.

Teraz najważniejsze - cena. Jak donoszą zachodnie media, ekonomiczny iPhone pojawi się w dwóch wersjach, różniących się ilością pamięci na dane: 64 GB oraz 128 GB.

iGeeksBlog
Podziel się
d1p794s

Tańsza z nich miałaby kosztować 399 dol. (ok. 1527 zł), droższa zaś - 449 dol. (ok. 1719 zł). Nawet zakładając, że należy doliczyć tutaj 23-proc. podatek VAT, oferta zapowiada się zaskakująco atrakcyjnie. Przynajmniej jak na Apple. Jest porównywalna bowiem z cenami, do których przyzwyczaili nas producenci chińscy, tacy jak Xiaomi czy Oppo. Przykładowo, sugerowana cena detaliczna Xiaomi Mi 9T Pro na rynek USA to również 399 dol.

Oczywiście funkcjonalność poszczególnych modeli i stosunek ich możliwości do ceny to insza inszość. Na pewno u Chińczyków można spodziewać się wyższej klasy aparatów czy wyświetlaczy. Niemniej, strzelam, dla niektórych system iOS będzie wystarczającym argumentem do zaufania Apple.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1p794s

d1p794s
d1p794s