iPhone 7 jak LG G5? Dwa obiektywy głównego aparatu i wirtualna rzeczywistość

Wszystko wskazuje na to, że w najnowszym iPhone'ie Apple postawił na Wirtualną Rzeczywistość i zamierza wyposażyć urządzenie w dwa aparaty wysokiej jakości – informuje portal Centrum Druku 3D
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
iPhone 7 jak LG G5? Dwa obiektywy głównego aparatu i wirtualna rzeczywistość
(chip.pl)

Pogłoski dotyczące iPhone'a 7 Plus pochodzą z serwisu MacRumors i związane są z akwizycją Apple w różnych segmentach gospodarki. Według specjalistów, w ostatnich latach były to dość znaczące zakupy, świadczące o tym, że i Apple przygotowuje się na trendy oparte o technologię 3. - opisuje Centrum Druku 3D.

Według CD3D jak dotąd wiadomo, że mają się pojawić dwie wersje iPhone'a 7 Plus o przekątnej 5,5 cala: wyposażone w jeden lub dwa aparaty tylne. Druga wersja ma zostać wyposażona w "system podwójnego obiektywu" autorstwa izraelskiej firmy LinX Imaging, którą Apple kupił w ubiegłym roku. Ostatnio LinX skupił się na aparatach wysokiej jakości, spakowane w niewielki moduł wykorzystujący wiele sensorów.

Zaawansowana technologia tej firmy zapewne będzie wsparta równie obiecującą technologią drugiej izraelskiej spółki - PrimeSense 3. - która jest odpowiedzialna za stworzenie oryginalnej wersji XBox Kinnect. Producent iPhone'a kupił ją w 2013 roku.

System podwójnego obiektywu o rozdzielczości 1. megapikseli ma m.in. pozwalać na symulację 2-3 krotnego zoomu optycznego, co prawdopodobnie jest możliwe dzięki dwóm obiektywom o różnych ogniskowych. Obraz ma być czystszy, jaśniejszy, a aparat ma sobie lepiej radzić w warunkach mniejszej ilości światła.

Przypominamy, że już 2. lutego koreańska firma LG zaprezentuje swój flagowy produkt z segmentu mobile, smartfona LG G5. Ten najpewniej także będzie posiadał dwa obiektywy aparatu głównego, o czym wiemy z licznych przecieków. To może potwierdzać nowy trend, związany właśnie z takimi konstrukcjami optycznymi.

(fot. cNet Korea)
Podziel się

Rynek obiegły też spekulacje, że Apple będzie pracował nad wirtualną rzeczywistością - stało się to po zatrudnieniu specjalisty od tej technologii Douga Bowmana. W ocenie ekspertów CD3D , może to jednak wskazywać bardziej na zainteresowanie rzeczywistością rozszerzoną od wirtualnej.

Tutaj znowu możemy doszukiwać się podobieństw do LG, bowiem - według niepotwierdzonych informacji - smartfon ten ma być wyposażony w tak zwany magiczny slot , który może mieć duży związek z Wirtualną Rzeczywistością. Jaki? O tym dowiemy się już za nieco ponad tydzień.

Apple w marcu poprzedniego roku wykupił studio deweloperskie Metaio ze 171 patentami w zakresie rozszerzonej rzeczywistości. Firma pozyskała też od jednego ze swoich największych rywali – Microsoftu – głównego inżyniera projektu HoloLens, czyli gogli rozszerzających rzeczywistość.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.