iPhone 6 Plus zgarnął 41 proc. rynku phabletów

iPhone 6 Plus zgarnął 41 proc. rynku phabletów
09.12.2014 10:30
iPhone 6 Plus zgarnął 41 proc. rynku phabletów

Pomimo bardzo krótkiej obecności na rynku, iPhone 6 Plus był najlepiej sprzedającym się phabletem w III kwartale 2014 roku.

Jak informuje KantarWorldPanel sprzedaż phabletów wzrasta (jako phablet zostały przyjęte urządzenia z ekranem 5,5 cala i większe). W III kwartale stanowiły one 10% sprzedanych smartfonów, podczas gdy rok wcześniej były to zaledwie 2%. Najlepiej sprzedającym się phabletem okazał się iPhone 6 Plus z wynikiem 41%.

W ankiecie przeprowadzonej w jednym z punktów sprzedaży, 58% kupujących wskazało, że wybrało iPhone'a 6 Plus ze względu na przekątną ekranu. Co ciekawe, 60% osób, które kupiło iPhone'a 6, wybrały go z tego samego powodu. W przypadku obydwu modeli, najwięcej osób jako główną cechę nowego zakupu wskazało łączność LTE.

Pośród smartfonów Apple, model 6 Plus zajął dopiero czwarte miejsce pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy z wynikiem 10%. Trzeci był iPhone 5. (18%), drugi iPhone 5s (26%), a najlepiej sprzedawał się iPhone 6 (33%). Pośród nabywców obu wersji iPhone'a 6, 85% z nich stanowiły osoby posiadające już smartfon Apple, natomiast 9% kupujących pozbywało się swojego smartfonu z Androidem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)