iPhone 5: pierwsze kolejki, zero fanboy'ów

iPhone 5: pierwsze kolejki, zero fanboy'ów18.09.2012 13:45
iPhone 5: pierwsze kolejki, zero fanboy'ów
Źródło zdjęć: © AP

Jeśli wydaje się wam, że na tydzień przed premierą gadżetu Apple w kolejce stoją tylko i wyłącznie fani marki, dla których nie ma już żadnej nadziei na normalne życie, jesteście w błędzie. Nie znaczy to, że takie osoby się nie pokażą, ale tydzień koczowania przed sklepem okazuje się być niezłym sposobem na zwrócenie uwagi mediów.

Przed nowojorskim Apple Store kolejka zaczęła ustawiać się w czwartek rano, na osiem dni przed tym jak iPhone 5 trafi do sprzedaży detalicznej. Zapoczątkowali ją pomysłodawcy startupu Vibe, którzy w ten sposób promują swoją usługę pozwalającą tworzyć „tymczasowe wspólnoty ludzi, którzy przypadkiem znajdują się w tym samym miejscu.”

Kolejne dwa miejsca w kolejce zajmują ludzie wynajęci przez Gazelle, firmę z Bostonu, która zajmuje się skupowaniem starszych modeli iPhone’ów. Gazelle wyposażyła ich w śpiwory i krzesełka (oczywiście ze swoim logiem). Poza tym, że Gazelle zapłaci za ich iPhone’y 5. dostarcza im także jedzenie i napoje. Ważne, by jak najwięcej osób stojących w kolejce dowiedziało się komu mogą odsprzedać swojego starego iPhone’a.

Kolejne trzy osoby przyszły w nadziei, że zajmą dobre miejsca i sprzedadzą nowe iPhone’y mniej cierpliwym fanom Apple. Wszystkim trzem poszczęściło się jednak w inny sposób –. Gazelle zaoferowało, że wesprze pierwsze pięć osób stojących w kolejce. Ponieważ startupowcy z Vibe odrzucili ofertę, bo reklamują już coś innego, śpiwory, jedzenie i darmowy iPhone 5 przypadł w udziale także im.

W ciągu następnych dni do kolejki dołączy jeszcze wiele osób. Spora ich część będzie chciała kupić jak najwięcej urządzeń i zarobić na nich wysyłając je, na przykład do Chin. Na pewno do kolejki dołączą fanboy’e Apple, ale możne odnieść wrażenie, że będą oni w mniejszości –. obóz/kolejka okazuje się być świetnym miejscem na ugranie czegoś dla siebie.

To już nie kolejka, to meta-kolejka lub pochodna kolejki pierwszego stopnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)