Internetowy handel coraz lepiej

Internetowy handel coraz lepiej

30.08.2010 10:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

E-sklepy to najszybciej rosnący kanał sprzedaży detalicznej -
informuje "Parkiet". Obroty sklepów internetowych osiągną 5 mld zł. Oznacza to ok. 18 proc. wzrost. Do rosnącej
popularności zakupów w sieci przyczynia się coraz szersza oferta towarowa. Klienci doceniają także
różnice w cenach pomiędzy sklepami wirtualnymi a tradycyjnymi.

E-sklepy to najszybciej rosnący kanał sprzedaży detalicznej - informuje "Parkiet".Obroty sklepów internetowych osiągną 5 mld zł. Oznacza to ok. 18 proc. wzrost. Do rosnącej popularności zakupów w sieci przyczynia się coraz szersza oferta towarowa. Klienci doceniają także różnice w cenach pomiędzy sklepami wirtualnymi a tradycyjnymi.

Zaletą jest również możliwość dokonywania zakupów bez ograniczeń czasowych, bo sklepy online funkcjonują non-stop. Z badań wynika, że w ub. r. 1/4 Polaków dokonała przynajmniej jednego zakupu w sieci.

Barierami są nadal nieufność wobec internetu, bo ludzie są przyzwyczajeni do obejrzenia i dotknięcia towaru przed zakupem, a także kwestia bezpieczeństwa transakcji.

Obraz

Na popularności zyskują nie tylko sklepy, lecz także internetowe serwisy aukcyjne. Tam przyrost obrotów jest o wiele większy, przy czym na tych platformach handluje także wiele sklepów.

Statystyki pokazują, że co drugi użytkownik internetu w Polsce robi zakupy w sieci, w Niemczech ten odsetek wynosi 75 proc., zaś w krajach skandynawskich ponad 80 proc. - czytamy w "Parkiecie"

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)