Trwa ładowanie...
d4cv6k9

Internet za darmo. W całej Polsce! Zobacz mapę

UKE opublikowało na swoich stronach mapę, na której można sprawdzić, w jakich miejscach skorzystamy z darmowych usług bezprzewodowego dostępu do internetu, świadczonych przez jednostki samorządu terytorialnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Internet za darmo. W całej Polsce! Zobacz mapę
(UKE)
d4cv6k9

Mapa hotspotów to opracowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej graficzne zestawienie lokalizacji uruchomionych przez Jednostki Samorządu Terytorialnego (JST) punktów dostępu do sieci internet, najczęściej w standardzie bezprzewodowej sieci Wi-Fi. Są one zainstalowane w miejscach publicznych, w szczególności obejmując swym zasięgiem place miejskie, budynki użyteczności publicznej (urzędy, muzea, szkoły, dworce), place uniwersyteckie, aleje, parki.

Za pośrednictwem tych hotspotów, samorządy terytorialne świadczą swoim mieszkańcom - po uprzednim uzyskaniu odpowiedniej zgody od Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej - usługi dostępu do internetu bez pobierania opłat (lub w niektórych przypadkach w zamian za opłatę niższą niż cena rynkowa). Przedmiotową zgodę Prezes UKE wyraża w odpowiednich decyzjach lub opiniach.

Samorządowe hotspoty nie zapewniają dostępu do internetu w pełni porównywalnego do tego, z jakiego korzystają abonenci przedsiębiorców telekomunikacyjnych, ani pod względem funkcjonalności (niższa prędkość transmisji danych, ograniczona długość jednej sesji połączenia z siecią), ani dostępności i zasięgu terytorialnego. Użytkownicy hotspotów mają dostęp do internetu tylko w miejscach, w których zlokalizowano punkty dostępu. W celu skorzystania z usług internetowych muszą zatem udać się do wybranej lokalizacji.

d4cv6k9

Dokładna mapa (z podziałem na województwa/powiaty/gminy/miasta) na stronach UKE

Udostępniona przez UKE mapa samorządowych hotspotów to graficzna prezentacja lokalizacji samorządowych hotspotów z obszaru całego kraju, które zostały przedstawione w przystępnej formie map i tabel ujętych na 4 poziomach, tzn. kraj, województwo, powiat, gmina.

Prezentowana mapa będzie systematycznie uaktualniana, w zależności od zgłoszeń JST i wydanych decyzji o wyrażeniu zgody przez Prezesa UKE na świadczenie usługi dostępu do internetu za pomocą hotspotów.

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 maja 201. r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych (tzw. megaustawy) samorząd terytorialny może świadczyć usługi dostępu do internetu bez pobierania opłat albo w zamian za opłatę niższą niż cena rynkowa, pod warunkiem spełnienia określonych wymogów i uzyskaniu zgody Prezesa UKE.

d4cv6k9

Inny sposób na darmowy internet w Polsce

Na terenie naszego kraju cały czas działa usługa BDI (darmowy dostęp do internetu) świadczona przez Aero2. Dzięki temu rozwiązaniu każdy Polak może uzyskać darmowy dostęp do internetu mobilnego. Opis usługi oraz sposób jej pozyskania znajdziecie na tej stronie.

Źródło: UKE / JG, WP.PL

-/jg/jg

Zobacz: To ci żre prąd na potęgę! Wyłącz to!

Orange Ekspert: Alienware 17 - recenzja wideo

d4cv6k9

Podziel się opinią

Share
d4cv6k9
d4cv6k9
Więcej tematów