Internet winny zwiększaniu się liczby satanistów

Internet winny zwiększaniu się liczby satanistów

Internet winny zwiększaniu się liczby satanistów
Źródło zdjęć: © Gizmodo
05.04.2011 10:15, aktualizacja: 05.04.2011 12:20

Kościół rzymskokatolicki ostrzega, że wzrost popularności satanizmu związany z łatwością przepływu informacji przez internet prowadzi do wzrostu popytu na usługi egzorcystów.

Znawcy tematu ostrzegają, że dostęp do danych związanych z kultem diabła i okultyzmem jest najłatwiejszy w historii. Oczywiście dzięki stronom www. Problem jest na tyle poważny, że stal się tematem 6-dniowej konferencji w Uniwersytecie Regina Apostolorum przy Watykanie.

Jak mówi naukowiec Carlo Climati, który specjalizuje się w zagrożeniach, jakie satanizm niesie młodym ludziom - "wystarczy kilka minut, by w internecie nawiązać kontakt z grupami satanistycznymi i znaleźć informacje na temat okultyzmu". Dodaje, że szczególnie narażone są osoby przeżywające problemy i jednostki rozchwiane emocjonalne.

Rzymska konferencja zebrała ponad 6. księży, lekarzy, psychologów, psychiatrów, nauczycieli i osób pracujących z młodzieżą. Organizatorzy podkreślają, że olbrzymi wzrost popularności okultyzmu został w mediach przemilczany, tymczasem zjawisko przybrało masową skalę.

Księża coraz częściej proszą zwierzchników o przysłanie do parafii profesjonalnych egzorcystów, ponieważ sami nie radzą sobie z problemem. Egzorcyści powinni wkroczyć, gdy istnieje pewność, że osoba została opętana, co objawia się widocznymi i niepokojącymi zmianami w zachowaniu i głosie oraz nagłym pozyskaniem zdolności do bełkotania w obcych językach. Lub po prostu nieustanne bełkotanie bez sensu.

Do jednego przypadku autentycznego opętania doszło w ubiegłym roku w samym Watykanie. Ojciec Gabriele Amorth powiedział, że ludzie opętani przez Szatana wymiotują kawałkami szkła i żelaza, wrzeszczą, szlochają i wyrzucają z siebie bluźnierstwa. Należy ich związać, by nie zrobiły krzywdy sobie, innym i mieniu. Dodał, że Benedykt XVI "całym sercem" wierzy w konieczność przeprowadzania egzorcyzmów.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (153)