Trwa ładowanie...
d3sek3m

Internet śmieje się z amerykańskich celników. Udowodnili, że o elektronice nie mają pojęcia

Urząd Celny i Ochrony Granic USA pochwalił się nowym sukcesem: na lotnisku JFK mieli przechwycić 2 tys. podrobionych słuchawek Apple AirPods. Internauci szybko jednak zauważyli, że coś się w tej historii nie zgadza. Teraz celnicy są przedmiotem żartów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Urzędnicy popisali się nieznajomością rynku elektroniki użytkowej
Urzędnicy popisali się nieznajomością rynku elektroniki użytkowej (Twitter.com)
d3sek3m

"Przechwyciliśmy 2 tys. podrobionych słuchawek Apple AirPods z Hongkongu o łącznej wartości 398 tys. dol." - pochwalił się Urząd Celny i Ochrony Granic USA na Twitterze. Wydał w tej sprawie także opasłe oświadczenie prasowe. Jak dodano, odkrycia dokonano na słynnym lotnisku JFK 31 sierpnia br.

Internauci szybko jednak dostrzegli, że nie ma tu mowy o żadnej podróbce. Słuchawki widoczne na zdjęciu wprawdzie są inspirowane produktem Apple'a, ale to w pełni legalny i zarejestrowany towar - słuchawki Buds firmy OnePlus. Na udostępnionych fotografiach widać oryginalne pudełka oraz naklejki z kodem produktu.

Informacja prasowa CBP
Informacja prasowa CBP

Amerykański oddział OnePlusa odpowiedział pół żartem: "Oddajcie je z powrotem". I tak zapewne cała historia się skończy. Trzeba jednak przyznać, że nadgorliwość celników tym razem odbija im się czkawką.

d3sek3m

Co prawda nikt od nich nie wymaga obszernej wiedzy na temat rynku elektroniki, ale już sprawdzenie kodów UPC (amerykański odpowiednik EAN) powinno być procedurą rutynową. Ze zdrowym rozsądkiem wygrała najwyraźniej chęć pochwalenia się sukcesem operacyjnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sek3m

Podziel się opinią

Share
d3sek3m
d3sek3m
Więcej tematów