PC World Komputer
Internet
25-07-2008 (14:00)

Internet Explorer 8 - premiera... w tym roku

O tym, że w sierpniu powinna ukazać się druga wersja beta przeglądarki Microsoftu, wiadomo było od pewnego czasu. Gigant z Redmond milczał jednak na temat daty premiery wydania finalnego. Aż do wczoraj.<BR>
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Internet Explorer 8 - premiera... w tym roku
(IDG)

Bill Veghte, szef departamentu ds. Windows i usług online w Microsofcie, na spotkaniu korporacyjnych analityków finansowych ujawnił, że końcowej wersji IE 8 należy spodziewać się przed końcem bieżącego roku. Zaprezentował również zebranym jeden z "buildów" przeglądarki. Termin "przed końcem roku" sugeruje, że ósmy Internet Explorer pojawi się w listopadzie lub grudniu. Nie wiadomo na razie, czy w związku z takim obrotem wydarzeń Microsoft nie planuje wydania trzeciej edycji testowej aplikacji. Firma na ten temat również milczy.

Veghte poruszył również temat następcy Visty - Windows 7, mówiąc, że produkt ma się dobrze ( a nawet bardzo dobrze ) i że wszystko, co związane z cyklem rozwojowy tego systemu, przebiega zgodnie z planem. Nie mówił jednak o nowych funkcjach i możliwościach kolejnej wersji "okien". Windows 7 ma trafić na rynek w 2010 r.

W drugiej becie IE8 ma znaleźć się kilka nowych funkcji i narzędzi, których głównym zadaniem będzie usprawnienie procesu wdrażania nowej przeglądarki w firmach, które często korzystają z korporacyjnych narzędzi współpracujących z przeglądarką Microsoftu. Będzie to m.in. nowa wersja aplikacji IE Application Compatibility Toolkit ( ACT ) oraz IE Administration Kit ( IEAK ). Internet Explorer 8 ma też lepiej zadbać o bezpieczeństwo - http://www.pcworld.pl/news/157781.html, m.in. dzięki funkcji SmartScreen Filter, dodającej do znanego z siódmej wersji Internet Explorera systemu ochrony przed phishingiem ochronę przed malware'm.

więcej w serwisie PC World Komputer »

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.