ycipk-akdlr2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Internet

Internauci solidarni z Ukrainą... na Facebooku

"Popieram ukraiński bunt" , "Zróbmy w Warszawie ulicę im. Bohaterów Majdanu", "Wolna Ukraina!" - to przykłady profili dostępnych na Facebooku, za pośrednictwem których internauci solidaryzują się z Ukraińcami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Internauci solidarni z Ukrainą... na Facebooku
(facebook.com/ukrainskibunt)
ycipk-akdlr2

Ponad 7,5 tys. zwolenników ma profil "Popieram ukraiński bunt" na Facebooku. "Wyraź swoje poparcie dla tych, którzy walczą o wolną Ukrainę" - apelują twórcy profilu. Znalazło się tam m.in. zdjęcie ukraińskiej flagi z napisem: "We want peace, Russia-stop!".

"Dramatyczna sytuacja. Mam nadzieję, że szaleńcy... powstrzymają się jednak...", "Rosja jest nastawiona tylko na agresję!!! Bezkarni... łapy precz od Ukrainy!", "Putin chce wejść do historii... przygotowywał się już od dawna do wojny... prowokuje Zachód!! Ukraina się nie skończy" - to niektóre komentarze zamieszczone na tym profilu.

Ponad 60. zwolenników zgromadził do niedzielnego popołudnia profil "Zróbmy w Warszawie ulicę im. Bohaterów Majdanu". "Na barykadach Majdanu w Kijowie zginęli ludzie, którzy poświęcili życie za wiarę w wartości europejskie. Ukraińcy swoją gotowością do złożenia najwyższej ofiary tchnęli nowe życie w naszą wiarę, że w UE chodzi o coś więcej niż fundusze i dopłaty. Europa to prawdziwe wartości, a Ukraińcy to prawdziwi Europejczycy (...) Uczcijmy pamięć poległych w Kijowie męczenników Europy, nadając jednej z warszawskich ulic nazwę Bohaterów Majdanu" - piszą twórcy profilu.

ycipk-akdlr2

Internauci aktywnie odpowiadają na apele o obecność na manifestacjach poparcia dla Ukraińców. Na niedzielną pikietę pod ambasadą Rosji "Za suwerenną niepodzielną Ukrainę" zapisało się na Facebooku ponad 3 tys. osób. "Może powinniśmy stanąć również pod ambasadą USA. Wyrażone "zaniepokojenie" Obamy to trochę za mało, żeby powstrzymać Putina. To za mało, żeby zapobiec ogromnej tragedii" - zastanawia się jedna z internautek na stronie tego wydarzenia.

Powstała też strona "Wolna Ukraina". "My też kiedyś żyliśmy inaczej... Ukraino, Jesteśmy z Tobą" - napisano w opisie strony.

Najnowsze i najpopularniejsze smartfony w najniższych cenach! Kliknij i sprawdź oferty!

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-akdlr2

ycipk-akdlr2
ycipk-akdlr2