Inteligentny zamek do drzwi a bezpieczeństwo – czy warto?

Inteligentny zamek do drzwi a bezpieczeństwo – czy warto?12.08.2022 10:37
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany Somfy

Bezpieczeństwo naszego domu lub mieszkania jest dla nas jedną z najważniejszych kwestii. Szukamy więc rozwiązań, które sprawią, że poczujemy się w nim dobrze i odpowiednio zabezpieczymy się przed niechcianymi zdarzeniami. Jednym z popularnych rozwiązań jest inteligentny zamek do drzwi. Coraz częściej widujemy go nie tylko w prywatnych lokalach, ale również hotelach, pensjonatach, apartamentach na wynajem. Czy to bezpieczne rozwiązanie i czy warto?

Czym jest inteligentny zamek?

Inteligentny zamek to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które pozwala nam na znacznie więcej możliwości, niż tradycyjny zamek. To komplet specjalnej wkładki zabezpieczającej drzwi, specjalnej obudowy i bramki internetowej. Z zewnątrz zupełnie nie widać, że korzystamy z inteligentnego rozwiązania- całość jest widoczna od wewnętrznej strony drzwi.

Smart zamek wykorzystywany jest w domach, mieszkaniach, hotelach, pensjonatach i apartamentach na wynajem, zastępując tradycyjne otwieranie kluczem lub kartą magnetyczną. Możemy nim sterować między innymi za pomocą smartfona.

Inteligentny zamek – warto? DoorLock od Somfy

Somfy to francuska marka z pięćdziesięcioletnim doświadczeniem, znana i ceniona na rynku automatyki urządzeń domowych i inteligentnych rozwiązań do domów i mieszkań. Każdego dnia 500 inżynierów firmy opracowuje nowe rozwiązania, czego efektem jest około 40 patentów rocznie, a w całym portfolio znajduje się ich ponad 2000. Doświadczenie i uznanie marki doświadczono w 58 krajach na całym świecie.

© materiały partnera

DoorLock to inteligentny zamek do drzwi od Somfy. Na jego przykładzie sprawdźmy, dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju rozwiązanie.

  • Pełna kontrola nad domem

Swój dom możesz zamknąć i otworzyć między innymi za pomocą aplikacji na smartfon. To jednak nie wszystko. Możesz w niej sprawdzić status – czy dom lub mieszkanie jest zamknięte, nawet, gdy jesteś w pracy lub na wakacjach na drugim końcu świata. Dodatkowo możesz sprawdzić status 150 ostatnich zmian, a za każdym razem, gdy blokada zostanie aktywowana, otrzymasz powiadomienie.

  • Wpuść gości do domu

Twoi goście są już pod drzwiami, a ty stoisz w korku? Dzięki zdalnemu sterowaniu zamkiem, możesz wpuścić rodzinę do mieszkania lub domu i spokojnie dojechać do niego nieco później.

  • Nie pożyczasz kluczy – udostępniasz kod

W aplikacji możesz nadać stały lub tymczasowy dostęp do zamka wybranym przez siebie gościom. Ta druga opcja umożliwi dostęp dla gości hotelu, pensjonatu czy apartamentu wynajmowanego na wakacje, ale również pomocy domowej czy opiekunki.

  • Dodatkowe zabezpieczenia

Zamek DoorLock posiada atestowaną wkładkę bębenkową cylindryczną. Jest odporna na manipulacje, przewiercenie, włamanie. Dodatkowo specjalny algorytm szyfruje nasze dane, które są w pełni chronione.

  • Jeden zamek – wiele sposobów

Inteligentny zamek do drzwi może być otworzony lub zamknięty nie tylko za pomocą smartfona, ale również kodu czy identyfikatora (jeśli posiadamy czytnik kart magnetycznych z klawiaturą kodową), ale również zwykłych kluczy.

  • Samodzielny, nieinwazyjny montaż

DoorLock jest niezwykle prosty w montażu, nie wymaga specjalisty. W dodatku jest zasilany bateriami AAA, więc nie wymaga podpięcia do żadnego źródła zasilania.

  • Zamek jako element systemu bezpieczeństwa

Jeśli korzystamy z innych inteligentnych rozwiązań, które są zintegrowane z centralą TaHoma switch, możemy tworzyć własne scenariusze bezpieczeństwa, które angażują więcej urządzeń i napędów. Przykładowo za pomocą jednego kliknięcia możemy zamknąć drzwi, zasłonić rolety zewnętrzne, włączyć kamery w domu i wyłączyć w nim wszystkie światła.

Na jakie inteligentne rozwiązania warto jeszcze postawić?

 Inteligentny dom to szereg rozwiązań, które mają zadbać o nasz komfort, bezpieczeństwo, ale również ekologię i oszczędności. O jakich warto pomyśleć?

  • Inteligentne napędy do rolet

Zdalnie sterowane rolety zewnętrzne to jeszcze większa kontrola nad nasłonecznieniem, izolacją termiczną domu, ale również kwestie związane z bezpieczeństwem. Tworzą dodatkową przeszkodę dla potencjalnych intruzów, a ich próba sforsowania generuje ogromny hałas. Nawet będąc na wakacjach, możemy symulować swoją obecność w domu poprzez ich podnoszenie i opuszczanie (zaplanowany harmonogram lub kiedy tylko chcemy).

  • Kamery zewnętrzne i wewnętrzne

Monitoring zewnętrzny wyśle do nas powiadomienie, jeśli kamery dzięki swoim czujnikom wykryją podejrzaną aktywność koło naszego domu. Możemy na bieżąco podglądać obraz z kamer, który zarówno w dzień, jak i w nocy wyraźnie pokaże nam, jak wygląda sytuacja wokół posesji. Możemy zdalnie uruchomić syrenę alarmową wbudowaną w kamery zewnętrzne lub uruchomić cały scenariusz bezpieczeństwa, który zaangażuje więcej inteligentnych rozwiązań (np. opuszczenie rolet, wyłączenie świateł w domu).

Kamery do domu Wi-Fi pozwolą w czasie rzeczywistym kontrolować, co dzieje się we wnętrzu domu lub mieszkania. Reagując na ruch w domu, wyślą nam powiadomienie na smartfon, dzięki któremu będziemy mogli zweryfikować alarm i bardzo szybko zareagować.

  • Inteligentne ogrzewanie

Bezpieczeństwo to nie tylko ochrona przed potencjalnym włamywaczem i spokój ducha. To również bezpieczeństwo energetyczne. Inteligentne termostaty z odpowiednimi czujnikami same regulują działanie pieca tak, by utrzymać wybraną przez nas temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach lub całym domu. Dzięki tej kontroli proces grzania jest zoptymalizowany, a my możemy realnie zaoszczędzić.

Artykuł sponsorowany Somfy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie