Intel chce wykorzystać strategię Apple w tworzeniu App Store dla netbooków

Intel chce wykorzystać strategię Apple w tworzeniu App Store dla netbooków
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl

07.12.2009 11:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W tym tygodniu Intel wypuścił wersję beta zestawu narzędzi dla deweloperów, którzy mają tworzyć aplikacje dla wzorowanego na Apple App Store wirtualnego sklepu przeznaczonego dla netbooków napędzanych procesorem Atom.

Produkt Intela ma się rzekomo opierać na takim samym modelu biznesowym jak Apple App Store. 70. zysków ze sprzedaży aplikacji ma więc trafiać do kieszeni deweloperów, natomiast 30% będzie zgarniał Intel na pokrycie swoich kosztów związanych z usługami partnerskimi.

Narzędzia deweloperskie stworzone przez Intela, nazywane The Atom Developer Program SDK, mają umożliwiać tworzenie aplikacji dla netbooków z procesorem Atom zarówno z systemem Microsoft Windows, jak i Moblin.

Podobnie jak w pierwowzorze, czyli App Store należącym do Apple, tak i w sklepie Intela nie obędzie się bez systemu weryfikacji. Każda aplikacja stworzona przez dewelopera będzie musiała zostać zatwierdzona, zanim trafi do sprzedaży. Pozostaje mieć nadzieję, że Intel nie skopiuje dokładnie tego systemu od Apple, gdyż mógłby się narazić deweloperom.

Biorąc pod uwagę olbrzymi sukces jaki odnosi Apple App Store – głównie za sprawą użytkowników iPhone’a, nic dziwnego, że inne firmy chcą wykorzystać, jak się może wydawać, ten przepis na muroway sukces. Do tego grona dołączył właśnie Intel. Zobaczymy czy uda mu się choć trochę zbliżyć do Apple, które w tej dziedzinie wydaje się być niedoścignione.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)