Inotel kupił platformę od Huawei

Inotel kupił platformę od Huawei

16.05.2008 14:24, aktual.: 16.05.2008 15:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Inotel zakupił od Huawei platformę telekomunikacyjną CX-600. Umożliwi ona jednoczesną obsługę 38 mln połączeń telefonii internetowej VOIP, transmisję 128 tysięcy kanałów filmowych lub obsługę 200 tysięcy użytkowników Internetu.

CX-600 to pierwsze tego typu urządzenie na polskim rynku. Inotel chce zainwestować w tym roku w infrastrukturę przynajmniej 5 mln zł. Zakup platformy pozwoli Inotelowi świadczyć usługi triple play, VoIP oraz szerokopasmowego dostępu do Internetu za pośrednictwem jednej i w 100% własnej sieci.

_ Do tej pory realizacja kilku usług telekomunikacyjnych wymagała zazwyczaj budowy wydzielonych sieci, co podnosiło koszty i wydłużało realizację projektu. Dodatkowo trudno było zagwarantować jakość dostarczanych usług. Obecnie nie jesteśmy już uzależnieni od żadnego operatora, możemy świadczyć usługi za pośrednictwem w 100% własnej sieci. _ - tłumaczy Jakub Dwernicki, prezes zarządu Inotel.

Platforma Huawei ma posłużyć Inotelowi przede wszystkim do rozwoju usług IPTV oraz VoIP. Operator, który za pośrednictwem własnych sieci światłowodowych uruchomił w kwietniu telewizję IP w wysokiej rozdzielczości HD, chce znacznie zwiększyć jej zasięg. Obecnie w zasięgu Inotela znajduje się 40 tys. gospodarstw domowych, a zgodnie z założeniami, do końca 2008 roku dostęp do usługi będzie miało 100 tys. gospodarstw domowych. Spółka chce także rozwijać usługi telefonii internetowej VoIP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)