Inotel kupił platformę od Huawei

Strona głównaInotel kupił platformę od Huawei
16.05.2008 14:24
Inotel kupił platformę od Huawei

Inotel zakupił od Huawei platformę telekomunikacyjną CX-600. Umożliwi ona jednoczesną obsługę 38 mln połączeń telefonii internetowej VOIP, transmisję 128 tysięcy kanałów filmowych lub obsługę 200 tysięcy użytkowników Internetu.

CX-600 to pierwsze tego typu urządzenie na polskim rynku. Inotel chce zainwestować w tym roku w infrastrukturę przynajmniej 5 mln zł. Zakup platformy pozwoli Inotelowi świadczyć usługi triple play, VoIP oraz szerokopasmowego dostępu do Internetu za pośrednictwem jednej i w 100% własnej sieci.

_ Do tej pory realizacja kilku usług telekomunikacyjnych wymagała zazwyczaj budowy wydzielonych sieci, co podnosiło koszty i wydłużało realizację projektu. Dodatkowo trudno było zagwarantować jakość dostarczanych usług. Obecnie nie jesteśmy już uzależnieni od żadnego operatora, możemy świadczyć usługi za pośrednictwem w 100% własnej sieci. _ - tłumaczy Jakub Dwernicki, prezes zarządu Inotel.

Platforma Huawei ma posłużyć Inotelowi przede wszystkim do rozwoju usług IPTV oraz VoIP. Operator, który za pośrednictwem własnych sieci światłowodowych uruchomił w kwietniu telewizję IP w wysokiej rozdzielczości HD, chce znacznie zwiększyć jej zasięg. Obecnie w zasięgu Inotela znajduje się 40 tys. gospodarstw domowych, a zgodnie z założeniami, do końca 2008 roku dostęp do usługi będzie miało 100 tys. gospodarstw domowych. Spółka chce także rozwijać usługi telefonii internetowej VoIP.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)