Indonezja kupi rosyjskie myśliwce za kawę, herbatę i olej palmowy

W sierpniu Rosja i Indonezja podpisały umowę na dostawę 11 myśliwców Su-35. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie forma zapłaty. Indonezja za samoloty zrewanżuje się produktami rolnymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Indonezja kupi rosyjskie myśliwce za kawę, herbatę i olej palmowy
(Wikimedia Commons CC BY-SA)

Rosja chętnie przyjmie kawę, herbatę oraz olej palmowy, bo ze względu na sankcje związane z zaatakowaniem Ukrainy nie może tych produktów kupować z Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Australii ani Kanady. Rosyjskie Su-35 rywalizowały z amerykańskimi F-16 oraz szwedzkimi Gripenami. Indonezja wybrała Su-35 między innymi ze względu na podobieństwo tych samolotów do używanych przez indonezyjskie siły powietrzne Su-27 i Su-30, co pozwoli na ograniczenie kosztów eskploatacji.

Su-35 to jednomiejscowy, dwusilnikowy myśliwiec wielozadaniowy. Jest zmodernizowaną wersją samolotu Su-27, który z kolei powstał jako odpowiedź na amerykański samolot przewagi powietrznej F-15 Eagle. W porównaniu do swojego poprzednika Su-35 jest większy, mocniejszy, ma nowocześniejsze radary oraz silniki ze zmiennym wektorem ciągu. Obecnie jedynymi użytkownikami Su-35 są Rosja i Chiny.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.