ycipk-384ypr

Indie. Chandrayaan 2 gotowy do lądowania na Księżycu już w tym tygodniu

To kolejny kamień milowy w indyjskiej wyprawie na Księżyc. Rakieta Chandrayaan 2 kończy ostatnie okrążenie wokół naturalnego satelity Ziemi i za kilka dni będzie gotowy do lądowania na powierzchni Księżyca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Indyjski lądownik Chandrayaan 2 jest gotowy do lądowania na Księżycu
Indyjski lądownik Chandrayaan 2 jest gotowy do lądowania na Księżycu (Youtube.com, Fot: MisterStooles)
ycipk-384ypr

ISRO potwierdziło, że lądownik Chandrayaan 2 skutecznie oderwał się od orbitującego statku kosmicznego. Jego podroż rozpoczęła się 22 lipca i powoli zbliża się do celu. Planowane lądowanie na Księżycu ma się odbyć 7 września. Pierwsze manewry będą miały miejsce już we wtorek i środę. Jeśli lądowanie się powiedzie, Chandrayaan 2 wyląduje w pobliżu Bieguna Południowego Księżyca.

Region ten jest uważany za jedno z najbardziej odpowiednich miejsc dla przyszłych ludzkich placówek, ponieważ naukowcy podejrzewają, że znajdują się tam duże zasoby wody podpowierzchniowej. Wcześniej żadna misja księżycowa nie odważyła się tam lądować, ponieważ ukształtowanie powierzchni południowego bieguna Księżyca jest bardzo wymagające - pełne kraterów i nierówności terenu.

ycipk-384ypr

Nie da się ukryć, że dla Indii powodzenie misji jest bardzo ważne. Jeśli Chandrayaan 2 skutecznie wyląduje na Księżycu, Indie dołączą do Rosji, USA i Chin, którym również się to udało. Mimo początkowych kłopotów, ISRO wierzy, że lądowanie zakończy się sukcesem. Chandrayaan 2 to druga misja księżycowa Indii, ale pierwsza, która podjęła próbę lądowania na Księżycu.

Zobacz też: NASA chce oddać za darmo rakietę Saturn I. Jest jednak haczyk

ycipk-384ypr

Pierwotnie Chandrayaan miało to być wspólnym przedsięwzięciem z Rosją, ale Rosjanie wycofali się po niepowodzeniu misji na marsjańskim księżycu Fobos. Od tego czasu ISRO samodzielnie buduje cały sprzęt, z wyjątkiem niewielkiej pomocy ze strony NASA pod koniec projektu.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-384ypr

ycipk-384ypr
ycipk-384ypr