Trwa ładowanie...
holderName

IMGW ostrzega - pogoda się popsuje. "Zagrożenie zdrowia i życia" w najbliższych dniach

27 lutego pogoda nas nie zaskoczy. Warunki pogodowe będą korzystne, jednak ta sytuacja nie potrwa długo. Już w najbliższych dniach należy spodziewać się zjawisko pogodowych utrudniających codzienne funkcjonowanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na najbliższe dni
Pogoda na najbliższe dni (WP.PL)
holderName

Dzisiaj w większości kraju możemy spodziewać się zachmurzeń, ale temperatura nie spadnie poniżej 2 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany, momentami porywisty, jednak warunki ogólnie będą sprzyjające. Niestety weekend nie zapowiada się już tak dobrze i należy mieć na uwadze możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

IMGW wydaje alert 1. stopnia

IMGW ostrzega, że w najbliższych dniach należy spodziewać się pogorszenia pogody. Już 28 lutego mogą nas czekać bardzo intensywne opady śniegu. Zalecamy śledzić aktualną prognozę pogody. W alercie czytamy:

holderName

"Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia."

28 lutego alert będzie obejmował woj. dolnośląskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie. Następnego dnia IMGW przewiduje rozszerzenie go na woj. opolskie. Poza śniegiem zagrażać mogą silne porywy wiatru. Należy uważać również na niebezpieczne oblodzenie na drogach. 1 marca przewiduje się nieco łagodniejsze warunki pogodowe - ostrzeżenie będzie obowiązywać jedynie na terenie woj. dolnośląskiego.

IMGW podaje również, że należy się spodziewać niekorzystnych warunków biometeorologicznych w najbliższych dniach, również dzisiaj. Pogoda będzie niekorzystnie wpływać na organizm i należy przygotować się na kłopoty z koncentracją. Osoby wrażliwe mogą odczuwać niepokój i nerwowość.

Zobacz też: "Zima" w Europie. Rekordowe temperatury na południu

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów