Trwa ładowanie...
d45yww5

IFA 2015: W końcu doczekaliśmy się rewolucji w obrazie! Wszystkie odtwarzacze do kosza

Jedną z najbardziej oczekiwanych premier targów IFA 2015 miał być zupełnie nowy odtwarzacz Blu-Ray HD. Odtwarzacz 4K, który wreszcie dogoni jakością obrazu telewizory. Premiera tym ważniejsza, że pozwala uwolnić się od upscalerów próbujących z obrazu Full HD i może wyświetlać obraz w natywnej jakości UHD. Nowy odtwarzacz ma dać możliwość cieszenia się prawdziwymi, a nie sztucznie wygenerowanymi obrazami w wysokiej rozdzielczości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IFA 2015: W końcu doczekaliśmy się rewolucji w obrazie! Wszystkie odtwarzacze do kosza
(Wirtualna Polska)
d45yww5

Blu-Ray HD wywołał w Berlinie niemałe zamieszanie. Szukano go wszędzie –. na stosiku Sony, gdzie go nie odnaleziono, a także na stoisku Panasonica, gdzie zamknięty za szybą stał dokładnie ten sam prototyp, którym firma chwaliła się wiosną na swojej konwencji. Honor Blu-Ray’a HD uratował jednak Samsung. Jako jedyny pokazał pierwszy na świecie, w pełni funkcjonalny odtwarzacz.

 (fot. Wirtualna Polska)

Odtwarzacz UBD-K850. – bo o nim mowa – to technologiczny lider w branży. Innowacyjność urządzenia przejawia się w możliwości odtwarzania nośników Blu-ray Ultra HD z HDR, czy 10 bitowym przetwarzaniem kolorów. Do tego kodek HEVC, 3D, a także możliwość bardzo wydajnego i efektywnego podnoszenia jakości z Full HD do UHD dla starszych płyt. Jak by tego było mało, UBD-K8500 łączy się z internetem w pasmach 2.4 i 5.0 GHz, ma wbudowane najnowocześniejsze obecnie na rynku usługi Smart TV, czy też potrafi samodzielnie klonować obraz. Z telewizorami podłączymy go używając złącza HDMI w wersji 2.0a. Obok niego do dyspozycji otrzymujemy złącze optyczne i USB.

d45yww5

Pewnym problemem może być HDMI 2.0. – nie wszystkie telewizory dostaną stosowną aktualizację oprogramowania do najnowszej wersji standardu, jednak z nieoficjalnych rozmów wiemy, że użytkownicy ekranów Samsunga mogą spać spokojnie.

 (fot. Wirtualna Polska)

Co z kontentem? Na początek zapowiedziano 1. tytułów filmowych, w tym "Kingsman", "Maze Runner" i "Fantastyczna Czwórka". Do czasu premiery w sklepach – ta ma mieć miejsce w kwietniu 2016 – ilość tytułów ma jednak znacząco wzrosnąć.

Blu-Ray HD kontra Netflix? Pojawiły się już pierwsze opinie, które negują potrzebę zakupu nowego odtwarzacza uzasadniając to obecnością Netfliksa, a który to także niebawem zagości w Polsce. Porównując jednak ofertę dostępną w USA, a tą dostępną w Europie, to dzieli je przepaść. Owszem, wszyscy mają dostęp do "House Of Cards", ale z pozostałymi tytułami jest już znacznie gorzej.

Cena? Na początek około 50. Euro.

d45yww5

Podziel się opinią

Share

d45yww5

d45yww5
Więcej tematów