IFA 2014: My Passport Wireless - dodatkowe terabajty dla twojego telefonu

IFA 2014: My Passport Wireless - dodatkowe terabajty dla twojego telefonu04.09.2014 08:38
IFA 2014: My Passport Wireless - dodatkowe terabajty dla twojego telefonu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Western Digital zaprezentował w Berlinie serię dysków twardych My Passport Wireless, wyposażonych w akumulator i moduł bezprzewodowy Wi-Fi, który pozwala na komunikację nie tylko z komputerem, ale też ze smartfonem, tabletem czy aparatem fotograficznym.

Western Digital zaprezentował w Berlinie serię dysków twardych My Passport Wireless, wyposażonych w akumulator i moduł bezprzewodowy Wi-Fi, który pozwala na komunikację nie tylko z komputerem, ale też ze smartfonem, tabletem czy aparatem fotograficznym.

Dysk My Passport Wireless tworzy własną sieć bezprzewodową, obsługującą do 8 urządzeń jednocześnie i umożliwiającą dostęp do całej zawartości dysku. Modele o pojemności 50. GB, 1 TB i 2 TB oferują przechowywanie i łatwy dostęp do setek godzin filmów oraz muzyki, a także zdjęć i innych plików cyfrowych smartfonom i tabletom, które zwykle nie mają wiele przestrzeni na dane.
Przenośny napęd został wyposażony w moduł obsługujący standard 802.11n z technologią MIMO, który zapewnia wysoką wydajność sieci i umożliwia szybkie przesyłanie plików, w tym także jednoczesne strumieniowanie do czterech filmów w jakości HD. Wbudowany akumulator zapewnia do sześciu godzin pracy w trybie strumieniowania, a także do 20 w trybie oczekiwania, dzięki czemu napęd sprawdzi się nie tylko w domu, ale i w podróży.

Posiadacze nowego dysku zyskują także dostęp do ulubionych materiałów cyfrowych w każdym miejscu i czasie za pomocą aplikacji mobilnej WD My Cloud dostępnej na urządzenia z systemami operacyjnymi iOS oraz Android. Aplikacja pozwala w prosty sposób nawiązać połączenie z My Passport Wireless, a po skonfigurowaniu zapewnia dostęp do funkcji przeglądania, udostępniania oraz odtwarzania plików przechowywanych na dysku.

WD My Cloud pozwala również zebrać wszystkie pliki użytkownika w jednej aplikacji obsługiwanej za pomocą jednolitego interfejsu, dając dostęp do zawartości przechowywanych na napędach My Passport Wireless, WD My Cloud oraz w serwisach magazynowych w chmurze, takich jak Dropbox, OneDrive czy Google Drive.

Z kolei wbudowane gniazdo na karty SD czyni dysk przydatnym urządzeniem dla posiadaczy aparatów fotograficznych. Zapisane na karcie pliki można szybko skopiować na dysk, uwalniając miejsce na karcie.

Zintegrowana obsługa protokołu FTP umożliwia podłączenie aparatów z modułem bezprzewodowym, które obsługują tę funkcję i automatycznie przesyłać zdjęcia, gdy tylko oba urządzenia znajdą się w swoim zasięgu. Nie zabrakło też portu USB 3.0 do szybkiego, przewodowego przenoszenia plików.

Dysk My Passport Wireless jest już dostępny w wybranych sklepach w cenie 799 zł za wersję z 1 TB pamięci oraz 999 zł za wariant 2 TB. Pojemność 500 GB jest dostępna w wdstore.com w cenie 129.9. dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)