ycipk-3zn8md

IFA 2013: Samsung stawia na UHD

Samsung podczas targów IFA prezentuje 98-calowy wielkoformatowy ekran do zastosowań komercyjnych (LFD) oraz 31,5-calowy monitor UHD. To kolejny znak, że treści w jakości znacznie przekraczającej Full HD stają się powoli standardem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IFA 2013: Samsung stawia na UHD
(Materiały prasowe)
ycipk-3zn8md

98-calowy wielkoformatowy ekran UHD

98-calowy ekran UHD LFD to największe tego typu urządzenie na rynku. Jego rozdzielczość jest 4-krotnie większa od typowych ekranów full HD, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się obrazem z niezwykle wyrazistymi szczegółami.

Na targach IFA 201. firma Samsung postawił ściany wideo o wielkości 171 cali (odpowiada to wielkości samochodu osobowego), łącząc ze sobą trzy ustawione pionowo ekrany UHD LFD. Wyświetlają one obraz z rozdzielczością 12-krotnie wyższą niż w przypadku ekranów full HD.

ycipk-3zn8md

31,5-calowy monitor UHD

Samsung prezentuje także swój pierwszy 31,5-calowy monitor UHD. Jest to odpowiedź firmy na trend zwiększania wielkości monitorów –. obecnie jest to monitor o największej przekątnej tego producenta. 31,5-calowy / 8,3-megapikselowy monitor UHD oferuje czterokrotnie więcej pikseli niż monitory full HD (2,07 megapiksela).

Monitor posiada funkcję kalibracji. Przeprowadzana jest wtedy kompleksowa analiza obrazu z podziałem ekranu na 25 stref i weryfikacją wartości kolorów. Kalibrację można też przeprowadzić przy użyciu niezależnego oprogramowania, umożliwiającego regulację kolorów przez użytkownika. Dodatkowo nowy monitor zapewnia szerszą niż inne urządzenia paletę barw, wyświetlając 1 miliard kolorów i obsługując 99% zakresu palety Adobe RGB.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3zn8md

ycipk-3zn8md
ycipk-3zn8md