IFA 2007: 7 x Full-HD w telewizorach Panasonic Viera

31.08.2007 08:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas odbywających się w Berlinie targów IFA, Panasonic zaprezentował szeroką gamę telewizorów plazmowych i LCD Full-HD z ekranami o przekątnej od 37 do 103 cali.

Debiutująca seria składa się z sześciu telewizorów plazmowych o przekątnej od 42 do 65 cali oraz jednego telewizora LCD o przekątnej 37 cali.

Jesienią 2007 roku Panasonic wprowadzi na rynek 6 nowych telewizorów plazmowych. Wśród nich znajdą się 4 modele z serii PZ750 ( klasa wyższa telewizorów plazmowych Panasonic ) oraz 2 modele z serii PZ70. W skład serii PZ750 wchodzą modele: 65-calowy TH-65PZ750SK, 58-calowy TH-58PZ750SK, 50-calowy TH-50PZ750SK oraz 42-calowy TH-42PZ750SK. Seria PZ70 składa się z dwóch telewizorów - 50-calowego TH-50PZ70 i 42-calowego TH-42PZ70.

Telewizory plazmowe z serii PZ750 wyposażone są w nowoopracowany panel plazmowy Full-HD PEAKS - Picture Enhancement Accelerator with Kinetic System. Wsółczynnik kontrastu w telewizorach wynosić ma 10000:1. Telewizory plazmowe z serii PZ750 obsługują nie tylko naziemną telewizję cyfrową, ale również zapewniają dostęp do rozrywki internetowej. Cztery nowe modele będą mogły korzystać z internetowych usług wideo na żądanie świadczonej przez portal "acTVila". Na razie usługa ta będzie dostępna wyłącznie w Japonii. Wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie, aby uzyskać bezpośredni dostęp do portalu i wybrać żądany film, teledysk, odcinek serialu lub kreskówkę. Seria PZ750 obsługuje kody kompresji wideo MPEG4-AVC/H.264, więc może odtwarzać wideo HD na pełnym ekranie.

Ciekawą funkcją we wprowadzanych telewizorach jest możliwość wyświetlania obrazu z monitoringu wizyjnego. Jest to możliwe po podłączeniu telewizora z systemem wizyjnym Panasonic. System automatycznie przesyła obraz do telewizora, gdy ktoś stoi przy drzwiach. Dzięki temu użytkownik nie musi przerywać oglądania, aby zidentyfikować gościa.

Telewizory plazmowe Panasonic z serii PZ750 wyposażone zostały w gniazdo na karty pamięci SD/SDHC. Dzięki temu, aby obejrzeć pokaz zdjęć lub filmów AVCHD na dużym ekranie wystarczy wyjąć kartę z aparatu lub kamery obsługującej karty SD5 i wsunąć ją do telewizora. Każdy model telewizora z serii PZ750 wyposażony jest w sześć głośników, po dwa wysoko-, średnio- i wysokotonowe. Głośniki wykorzystują opatentowaną przez Panasonic metodę reprodukcji dźwięku "Nano Bass Exciter". Dzięki specjalnemu materiałowi w obudowie głośnika telewizory te mogą odtwarzać głębokie, niskie dźwięki.

W nowej linii płaskich telewizorów Panasonic VIERA znajduje się jeden 37-calowy telewizor LCD - TH-37LZ75. Model ten wyposażono w panel Full-HD IPS Alpha, który zapewnia szeroki kąt widzenia. Technologia "Full-HD W Speed" zapewnia wysoką rozdzielczość filmów przekraczającą 600 linii, natomiast technologia "Full-HD W Contrast AI" daje efekt trójwymiarowości i wysoki współczynnik kontrastu 7000:1. Podobnie jak telewizory plazmowe serii PZ70, model TH-37LZ75 może korzystać z usługi "acTVila Basic". Telewizor ten obsługuje również karty pamięci SD/SDHC, co pozwala na łatwą prezentację zdjęć i sekwencji video bez konieczności podłączania do telewizora aparatu czy kamery.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także