IDG2007:Obraz jak marzenie z wyświetlaczy AMOLED

IDG2007:Obraz jak marzenie z wyświetlaczy AMOLED

IDG2007:Obraz jak marzenie z wyświetlaczy AMOLED
18.04.2007 06:30, aktualizacja: 24.04.2007 13:28

Konferencji IDF tradycyjnie już towarzyszy wystawa nowości technologicznych Technology Showcase. Przyglądając się prezentowanym tam urządzeniom naszą uwagę szczególnie przykuły najnowsze wyświetlacze Samsunga wykonane w technologii AMOLED. Obraz wyświetlany na tych ekranach robi po prostu piorunujące wrażenie.

O technologii AMOLED pisaliśmy przy okazji relacji z targów IMID ( International Meeting of Information Displays ). Samsung pokazał na nich wyświetlacze w nowej technologii AMOLED ( Advanced-Matrix Organic Light-Emitting Diode ). Wyświetlacze te są niezwykle cienkie ( nie więcej niż mm grubości ) i to co najważniejsze oferują wspaniałą jakość obrazu. Współczynnik kontrastu to 10000:1, a czas reakcji niższy niż 1 ms.

Obraz
© Wyświetlacze AMOLED prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. Z niecierpliwością oczekujemy na ich masowe pojawienie się w urządzeniach przenośnych
Obraz
© AMOLED pozwala też na tworzenie podwójnych ekranów, "sklejonych" ze sobą plecami. Na zdjęciu przykładowe produkty Samsunga

Kąty widzenia wynoszą 180 stopni w obu płaszczyznach! Ekrany wyświetlają pełną gamę kolorów NTSC i są przewidziane do instalowania w urządzeniach przenośnych ( odtwarzaczach multimedialnych, telefonach, itp ). Nowością pokazaną na IDF jest ekran o przekątnej 4", dysponujący jasnością na poziomie 400 cd/m2 i wysoką rozdzielczością 480x272 ( WQVGA ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)