IDG2007:Obraz jak marzenie z wyświetlaczy AMOLED

IDG2007:Obraz jak marzenie z wyświetlaczy AMOLED

18.04.2007 06:30, aktual.: 24.04.2007 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konferencji IDF tradycyjnie już towarzyszy wystawa nowości technologicznych Technology Showcase. Przyglądając się prezentowanym tam urządzeniom naszą uwagę szczególnie przykuły najnowsze wyświetlacze Samsunga wykonane w technologii AMOLED. Obraz wyświetlany na tych ekranach robi po prostu piorunujące wrażenie.

O technologii AMOLED pisaliśmy przy okazji relacji z targów IMID ( International Meeting of Information Displays ). Samsung pokazał na nich wyświetlacze w nowej technologii AMOLED ( Advanced-Matrix Organic Light-Emitting Diode ). Wyświetlacze te są niezwykle cienkie ( nie więcej niż mm grubości ) i to co najważniejsze oferują wspaniałą jakość obrazu. Współczynnik kontrastu to 10000:1, a czas reakcji niższy niż 1 ms.

Obraz
© Wyświetlacze AMOLED prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. Z niecierpliwością oczekujemy na ich masowe pojawienie się w urządzeniach przenośnych
Obraz
© AMOLED pozwala też na tworzenie podwójnych ekranów, "sklejonych" ze sobą plecami. Na zdjęciu przykładowe produkty Samsunga

Kąty widzenia wynoszą 180 stopni w obu płaszczyznach! Ekrany wyświetlają pełną gamę kolorów NTSC i są przewidziane do instalowania w urządzeniach przenośnych ( odtwarzaczach multimedialnych, telefonach, itp ). Nowością pokazaną na IDF jest ekran o przekątnej 4", dysponujący jasnością na poziomie 400 cd/m2 i wysoką rozdzielczością 480x272 ( WQVGA ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)