iCoyote - unikaj korków i mandatów

iCoyote - unikaj korków i mandatów18.03.2014 11:02
iCoyote - unikaj korków i mandatów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Coyote prezentuje w Polsce aplikację iCoyote. Jest to bezpłatny program dla smartfonów i tabletów z systemem Android, dzięki któremu można uzyskać dostęp do informacji o ruchu drogowym i utrudnieniach aktualizowanych w czasie rzeczywistym.Pobranie i korzystanie z aplikacji jest bezpłatne: wymaga jedynie połączenia smartfonu lub tabletu z dostępem do internetu.

Wszystkie informacje i ostrzeżenia udostępniane przez aplikację kierowca może zobaczyć na dużej mapie. W aplikacji iCoyote nie ma żadnych wyświetlanych reklam, które mogłyby przysłonić widok mapy jak i menu aplikacji. Interfejs graficzny zaprojektowano tak, by ograniczyć odwracanie uwagi kierowcy od sytuacji na drodze.

iCoyote ostrzega przed takimi zdarzeniami jak : radary, kontrole prędkości, fotoradary stacjonarne, odcinkowe i na czerwonym świetle, patrole nieoznakowane, wypadki, korki, zwężenia, złe warunki i uszkodzona nawierzchnia. Zgłaszanie radaru odbywa się jednym kliknięciem, a pozostałych zdarzeń dwoma. Zastosowane technologie GPS oraz GSM pozwalają u użytkownikowi odbierać oraz przekazywać całej społeczności Coyote informacje o zagrożeniach na drodze. Dodatkowym ułatwieniem jest ekran wielodotykowy oraz możliwość wyświetlania informacji w pionie lub poziomie.

Unikalnym rozwiązaniem w iCoyote jest system wyświetlania informacji istotnych dla kierowcy. Na mapie wyświetlany jest zasięg danego zdarzenia: np fotoradaru. Kierowca śledząc swoją pozycję na mapie, może łatwo sprawdzić czy znajduje się już w strefie, o której otrzymał ostrzeżenie. iCoyote informuje również ilu użytkowników potwierdziło dane zdarzenie, a także ile czasu upłynęło od ostatniego potwierdzenia.

Wszystkie informacje, które otrzymuje kierowca są weryfikowane. W iCoyote stosowany jest opatentowany system weryfikacji zdarzeń oraz wiarygodności użytkowników. Pozwala to na znaczne ograniczenie przekazywania błędnych zgłoszeń. Użytkownik może każde zgłoszenie potwierdzić lub odwołać w przypadku gdy jest nieaktualne, lub omyłkowo wskazane. Baza zdarzeń jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Kierowca cały czas widzi ilu użytkowników systemu jest wokół niego (w mieście) lub przed nim na trasie.

iCoyote to aplikacja z mapami Google wyświetlanymi w trybie 2. lub 3D. Kierowca może skorzystać z funkcji wyznaczenia trasy do wskazanego miejsca a następnie śledzić na bieżąco postęp w podróży. Trasę można również zaplanować z dowolnie wskazanego punktu, by wygodnie przejrzeć i zweryfikować jej przebieg przed rozpoczęciem podróży. Dodatkową funkcją ułatwiającą życie użytkownikom iCoyote jest opcja prowadzenia do samochodu.

Aplikacja iCoyote dostępna jest do pobrania ze sklepu Google Play

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)