IBM pomoże w rozwoju Google Health

IBM pomoże w rozwoju Google Health

05.02.2009 16:31, aktual.: 06.02.2009 07:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google poinformowało, że firma IBM pomoże gigantowi z Mountain View w rozwoju Google Health. W rezultacie pacjenci mają mieć możliwość automatycznego dostępu do własnych danych oraz szybszej ich wymiany z wybranymi lekarzami.

Przypomnijmy, że Google Health uruchomione zostało w maju 200. roku. Usługa ta pozwala pacjentom na przechowywanie, zarządzanie oraz udostępnianie innym informacji dotyczących stanu swojego zdrowia. Sameer Samat z Google jest zdania, że sojusz z IBM pozwoli przyspieszyć działanie serwisu.
"Nasza współpraca z IBM sprawi, że dostęp do danych stanie się dużo prostszy i niemal automatyczny. Google Health stanie się bardziej przyjazne użytkownikowi."

Specjaliści z Mountain View utrzymują, że dzięki oprogramowaniu IBM pacjenci będą mogli wysyłać informacje dotyczące ich stanu zdrowia w trybie niemalże natychmiastowym. Dane, już po kilku sekundach, staną się widoczne dla wybranych lekarzy czy innych specjalistów z zakresu nauk medycznych.

IBM poinformowało także, że informacje o stanie zdrowia będą mogły być udostępniane innym użytkownikom Google Health. Wszystko to z zachowaniem należytych, bardziej skutecznych niż do tej pory, środków ostrożności.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)