Trwa ładowanie...
dae4t2q
CHIP

I robot może być prezenterem TV

Perfekcyjna dykcja, opanowanie emocji, nienaganny wygląd... to tylko niektóre z cech, poszukiwanych u kandydatów na prezenterów telewizyjnych. Te roboty spełniają wszystkie wymienione wyżej kryteria.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
I robot może być prezenterem TV
dae4t2q

Hiroshi Ishiguro, naukowiec zajmujący się robotyką na japońskim Uniwersytecie w Osace zaprezentował swoje najnowsze dzieło: dwie piękne i sztuczne zarazem kobiety: Kodomoroid i Otonaroid.

W ramach demonstracji, dwa androidy poprowadziły program informacyjny w jednej z japońskich telewizji kablowych. Kodomoroid zaprezentował wszystkie najważniejsze informacje ze świata, czytając je w kilku językach, bezpośrednio z internetowych serwisów informacyjnych.

Japońskie roboty "telewizyjne" zostały zaprogramowane tak, aby jak najwierniej udawać ludzi. Potrafią zaprezentować pełen wachlarz emocji i mają również poczucie humoru. A to dopiero wczesne wersje projektu Ishiguro, który uważa że w przeciągu kilku bądź kilkunastu lat roboty będą w stanie zastąpić człowieka w prawie każdej dziedzinie.

Skoro najpopularniejsza w Japonii gwiazda pop już teraz nie jest człowiekiem, to trudno nie zgodzić się z tym poglądem...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Tak prezentuje się Motorola Moto 360

dae4t2q

Podziel się opinią

Share
dae4t2q
dae4t2q
Więcej tematów