I robot może być prezenterem TV

I robot może być prezenterem TV29.06.2014 19:14
I robot może być prezenterem TV

Perfekcyjna dykcja, opanowanie emocji, nienaganny wygląd... to tylko niektóre z cech, poszukiwanych u kandydatów na prezenterów telewizyjnych. Te roboty spełniają wszystkie wymienione wyżej kryteria.

Hiroshi Ishiguro, naukowiec zajmujący się robotyką na japońskim Uniwersytecie w Osace zaprezentował swoje najnowsze dzieło: dwie piękne i sztuczne zarazem kobiety: Kodomoroid i Otonaroid.

W ramach demonstracji, dwa androidy poprowadziły program informacyjny w jednej z japońskich telewizji kablowych. Kodomoroid zaprezentował wszystkie najważniejsze informacje ze świata, czytając je w kilku językach, bezpośrednio z internetowych serwisów informacyjnych.

Japońskie roboty "telewizyjne" zostały zaprogramowane tak, aby jak najwierniej udawać ludzi. Potrafią zaprezentować pełen wachlarz emocji i mają również poczucie humoru. A to dopiero wczesne wersje projektu Ishiguro, który uważa że w przeciągu kilku bądź kilkunastu lat roboty będą w stanie zastąpić człowieka w prawie każdej dziedzinie.

Skoro najpopularniejsza w Japonii gwiazda pop już teraz nie jest człowiekiem, to trudno nie zgodzić się z tym poglądem...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Tak prezentuje się Motorola Moto 360

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)