Trwa ładowanie...
d1ey60n

Huawei pracuje nad nowym interfejsem Androida

Huawei nie ukrywa, że przygotowuje nową wersję swojej autorskiej nakładki na Androida - Emotion UI. Dotychczasowe wersje EMUI od chińskiego producenta niejednokrotnie w publikacjach na łamach Wirtualnej Polski nazywaliśmy najlepszą, najbardziej intuicyjną i najładniejsza wersją systemu Android. Teraz poznaliśmy pierwsze informacje na temat jej najnowszej odsłony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Huawei pracuje nad nowym interfejsem Androida
(@Kluma via Twitter)
d1ey60n

Huawei nie ukrywa, że przygotowuje nową wersję swojej autorskiej nakładki na Androida - Emotion UI. Dotychczasową wersję EMUI od chińskiego producenta niejednokrotnie w publikacjach na łamach Wirtualnej Polski nazywaliśmy najlepszą, najbardziej intuicyjną i najładniejszą opcją systemu Android. Teraz poznaliśmy pierwsze informacje na temat jej najnowszej odsłony.

EMUI 5.0 ma przede wszystkim wprowadzić nowy wygląd do smartfonów Huawei. Jak czytamy w serwisie _ Telepolis _, standardowe motywy będą jeszcze bardziej kolorowe. Wygląd EMUI ma teraz bardziej przypominać _ czystego _ Androida, a nie jak do tej pory - iOS.

I tu z naszej strony pojawia się pierwsze "ale". EMUI od Huaweia zbierało najlepsze opinie właśnie dzięki wyśrodkowaniu zalet obu systemów. Krok wstecz w stronę czystego Androida może rozczarować tych, którzy wybierali smartfony chińskiego producenta właśnie ze względu na ten element. Oprócz tego nakładka zaoferuje jeszcze większe niż do tej pory możliwości personalizacji.

d1ey60n

Od strony wizualnej za projekt odpowiada Abigail Brody, dla której jest to debiut w świecie Androida. Do tej pory pracowała ona m.in. dla Apple'a. Jesteśmy ciekawi, jak osoba do tej pory związana z koncernem z Cupertino ma "od-Apple-ować" Emotion UI Huaweia i zbliżyć go do Androida.

Piąta wersja nakładki Emotion UI zostanie zaprezentowana na wrześniowych targach IFA w Berlinie. Zespół Nowych Technologii Wirtualnej Polski będzie na bieżąco relacjonował wydarzenia z targów prosto ze stolicy Niemiec, więc możecie być pewni, że do tego tematu jeszcze wrócimy z większą liczbą szczegółów i sporą porcją zdjęć.

słk

WP / Telepolis

d1ey60n

Zobacz także: Czy warto zarejestrować kartę SIM?

d1ey60n

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ey60n

d1ey60n