Huawei Honor V8 z nową funkcją "otaczającej panoramy"

Huawei Honor V8 z nową funkcją "otaczającej panoramy"
08.05.2016 11:48
Huawei Honor V8 z nową funkcją "otaczającej panoramy"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Premiery nowego smartfona Huawei należącego do rodziny Honor spodziewamy się już 10 maja, zatem producent stara się podgrzać nieco atmosferę oczekiwania. W prosty sposób: ujawniając nowe, ciekawe funkcje tego smartfona.

Taką właśnie nową funkcję modelu Huawei Honor V8 ujawniono poprzez publikację obrazu w formacie GIF, zarejestrowanego właśnie tym urządzeniem. Mocno nietypowego obrazu, bo w pewnym sensie jest to panorama 360 stopni (choć rozbita na poszczególne części składowe), tylko że... skierowana do wewnątrz.

W zwykłej panoramie dookólnej lub sferycznej to osoba trzymająca aparat lub smartfona znajduje się w niewidocznym na zdjęciu centrum, z którego rejestrowany był obraz. I z którego, gdy tę panoramę oglądamy, możemy - przesuwając smartfon, obracając głowę w goglach VR albo po prostu przeciągając odpowiedni fragment na ekranie monitora - "rozglądać się" na wszystkie strony świata.

W przypadku pokazanego przez Huawei GIF-a jest odwrotnie - to fotografowany motyw (w tym przypadku urocza dziewczyna) znajduje się wewnątrz, w centrum, natomiast osoba fotografująca zatacza wokół niej koło. Efekt? Naprawdę ciekawy, spójrzcie:

Więcej na temat tej funkcji - i na pewno nie tylko - dowiemy się zapewne już 10 maja. Na razie możemy opierać się na niepotwierdzonych jeszcze informacjach, że Huawei Honor V8 wykorzystywać będzie potężny ekran o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości - w zależności od wersji - 2K lub Full HD. Do tego dojdzie jeszcze 4 GB pamięci RAM, 32 lub 64 GB pamięci na dane no i znane już chociażby z modelu Huawei P9 rozwiązanie bazujące na podwójnym aparacie na tylnej ściance (dwie matryce o rozdzielczości 12 mln pikseli, plus 8 mln pikseli z przodu). Do tego oczywiście Android w wersji 6.0 i spory akumulator (3400 mAh).
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Wyciekły zdjęcia Galaxy S7 Active

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)