Trwa ładowanie...
dzb8pku
Giznet.pl

HP zaprezentowało nowe tablety Pro Slate

Amerykańska firma zdaje się realizować zapowiedź inwestycji w rozwój systemu Blended Reality. Do niezwykłego komputera Sprout dołączą wkrótce dwa warianty tabletów z jej flagowej serii Pro Slate, wyposażone w obsługę cyfrowego rysika Duet Pen.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
HP zaprezentowało nowe tablety Pro Slate
(Giznet.pl)
dzb8pku

Dzięki złożonemu systemowi mikrofonów rysik ten potrafi śledzić ruch dłoni użytkownika, kreślącego nim obrazy na wybranej powierzchni. Po włączeniu odpowiedniej funkcji, może on na bieżąco odtwarzać je na ekranie urządzenia, gdzie można poddać je edycji w przeznaczonej do tego aplikacji graficznej. Wprowadzenie akcesorium to kolejna oznaka zaangażowania HP w rozbudowę systemu „mieszanej rzeczywistości”, mającego stanowić swoisty miks tradycji z elementami skrajnej nowoczesności. Poza unikatowymi zastosowaniami, rysik może więc służyć użytkownikom jako zwyczajny ołówek bądź klasyczny dodatek tego typu, znany chociażby z flagowych phabletów Samsunga.

Nie licząc funkcji związanych z korzystaniem z rysika HP Pro Slate 8 i HP Pro Slate 12 to dwa zwyczajne tablety z Androidem o rozsądnych możliwościach sprzętowych, wyposażone w czterordzeniowe procesory Snapdragon 800 o częstotliwości taktowania 2,3 GHz, 2 gigabajty RAM-u, zestaw głośników i ekrany powleczone szkłem Gorilla Glass 4.

Jedyną dziwną decyzją HP dotyczącą specyfikacji gadżetów wydaję się niepotrzebna rozbieżność w rozdzielczości ich ekranów. Mniejszy z tabletów dysponuje 7,9-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 2048 na 1536 pikseli, a większy 12,3-calowym panelem rozdzielczości 1600×1200. Daje nam to pokaźną różnicę w zagęszczeniu (326 do 163 ppi), która na pewno przełoży się na jakośc obrazu prezentowanego przez oba warianty sprzętu.

dzb8pku

Nowe tablety HP mają trafić do sprzedaży już dzisiaj i będą dostępne do nabycia za ceny oscylujące w granicach 449 dolarów (około 1700 zł, Slate 8) i 569 dolarów (około 2100 zł, Slate 12).

Polecamy na stronach Giznet.pl: Inwigilacja NSA to tylko rozpoznanie

dzb8pku

Podziel się opinią

Share

dzb8pku

dzb8pku
Więcej tematów